Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Na vernisáž výstavy malířky PhDr. Aleny Podzemné zavítali regionální umělci z Valašska

17.4.2018
ZUBŘÍ [OKaS Město Zubří ]
Autor: Erika Ondřejová, tel: 702183234

Přes třicet retrospektivních i současných obrazů kunsthistoričky, pedagožky a malířky PhDr. Aleny Podzemné zaplnily výstavní galerii Petrohrad v Zubři. Vernisáž výstavy průřezové tvorby si ve čtvrtek 12. dubna 2018 přišlo prohlédnout velké množství lidí a zavítali zde i regionální umělci z Valašska.

V 17.00 hodin zahájil program vernisáže František Segrado s písní „Rozeznávám“. S úvodním slovem vystoupila kunsthistorička z Muzea regionu Valašsko Mgr. Olga Mehešova. "Tvorba paní Aleny Podzemné vypovídá nejen o autorčině hluboké znalosti dějin umění a schopnosti zamýšlet se nad tvůrčími koncepcemi a uměleckými kontexty napříč prostorem i časem, ale svědčí i o její tvůrčí spontaneitě, hravosti a malířské intuici i citilivosti," uvedla Olga Mehešova hned na začátku vernisáže. K vernisáži Aleně Podzemné přišlo popřát mnoho umělců. Mezi gratulanty se objevil pan Miloš Šimurda, pan Ivan Jakeš, a Břetislav a Ludmila Vaškovi. Sama Alena Podzemná poděkovala všem přítomným a představila, proč vlastně tvoří. Po slavnostním zahájení byl prostor k občerstvení a k tomu, aby si návštěvníci mohli nejen prohlédnout vystavená díla, ale také se osobně setkat a popovídat si s paní Alenou Podzemnou.

Výstava představuje průřez tvorbou Aleny Podzemné. K vidění jsou nejnovější díla, jako jsou krajiny ze zahraničních dovolených, stejně jako některé starší díla, jako jsou například krajiny a architektonické scény ze Sloupu v Čechách či Telče. Na výstavě si určitě každý najde to své, co jej zaujme od olejových abstrakcí, přes temperové či pastelové kresby v plenéru až po sprejové abstraktní výjevy tvořené přes gotickou šablonu.

Výstava obrazů PhDr. Aleny Podzemné bude přístupna ve Výstavní galerii Petrohrad v Zubří v úterý, čtvrtek, pátek, sobotu, neděli od 14:00 do 17:00 hodin až do 6. května 2018.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz