Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Loutkový Advent plný zážitků

22.11.2017
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravilo v rámci letošního Adventu pro své návštěvníky hned několik akcí, které přispějí k navození vánoční atmosféry. Vedle netradiční mikulášské nadílky, která loni nadchla děti i dospělé, to bude třeba rozsvěcení vánočního anděla nebo večírek pro seniory spojený s ochutnávkou cukroví.

Muzejní advent zahájí v neděli 3. prosince od 18 hodin akce spojená s rozsvícením vánočního anděla, který bude, stejně jako v loňském roce, až do Tří králů shlížet z arkád Mydlářovského domu a bdít nad všemi lidmi dobré vůle. Program v muzeu, kam bude tento večer vstup zdarma, přímo naváže na tradiční slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resselově náměstí.
Stejně jako v loňském roce bude 5. prosinec patřit v Muzeu loutkářských kultur oslavě svátku svatého Mikuláše. I letos jsme pro děti a jejich rodiče přichystali možnost setkání s Mikulášem spojené s nadílkou u nás ve speciální „nebeské komnatě“. Po celou dobu od 15 do 21 hodin bude také v muzeu i na muzejních terasách probíhat program, který vyvrcholí v 19 hodin čertovským koncertem kapely Drum for Fun.
Ve čtvrtek 14. prosince od 14 hodin je (nejen) pro dříve narozené připravena, ve spolupráci se spolkem Hurá na výlet!, akce s hudbou a ochutnávkou vánočního cukroví. Kdo přinese k ochutnání svoje výrobky, bude odměněn rodinnou vstupenkou do muzea. V neděli 17. prosince se pak v muzeu bude hrát tradiční loutkové pohádkové představení na vánoční téma. S pohádkovou stínohrou „O Ježíškovi“ vystoupí loutkářka Jarka Holasová.
Pro zpříjemnění adventní návštěvy MLK se po celý prosinec bude podávat kašpárkův vánoční punč. K tomu se můžete od 25. listopadu potěšit malou výstavou rodinných loutkových divadel, které MLK zapůjčilo do Zahradnictví Mikan na jejich tradiční akci nazvanou Pohádkové Vánoce. Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz