Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekopublika 2017: Vyhlášení 2. ročníku Ceny za environmentální publicistiku

14. 11. 2017 - BRNO [Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno]

Dobrých, čtivých a přitom odborně správných článků o nevalném stavu životního prostředí a možnostech jeho zlepšování u nás i ve světě je pořád málo. Je proto dobré jejich autorky a autory všemožně podporovat. Jednou z možností je nominovat takové texty na ocenění za nejlepší environmentální publicistiku – na Ekopubliku 2017.

Každý, kdo narazí na výtečný text, který by si podle jeho názoru zasloužil uznání pro svoji věcnou správnost a čtenářskou přijatelnost, jej může od nynějška až do 31. 3. 2018 nominovat do soutěže o cenu Ekopublika 2017. Smyslem tohoto ocenění je podpořit a zviditelnit tvorbu a publikování environmentálně zaměřených textů v denním a týdenním tisku a na stránkách relevantních webových zpravodajů v České republice, ohodnotit jejich přínos pro environmentální osvětu široké veřejnosti a přitáhnout větší pozornost čtenářů k environmentální problematice popisované seriózními způsoby.

2. ročník Ceny za environmentální publicistiku – Ekopublika 2017 společně vyhlašují čtyři neziskové organizace: Kulturní noviny, Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Katedra environmentálních studií FSS MU a Nadace Veronica, a to bez jakýchkoliv sponzorů. Ekopublika se uděluje za text publikovaný v roce 2017 v českém jazyce, který srozumitelně a s náležitou odborností pojednává o environmentálních tématech týkajících se ČR, Evropy nebo světa. O držiteli Ekopubliky rozhoduje odborná porota složená z environmentálně zaměřených členů akademické obce, renomovaných publicistů a pracovníků v environmentální výchově a osvětě.

Vítězkou 1. ročníku Ekopubliky se stala novinářka paní Klára Kubíčková za článek Uhranutí Šumavou uveřejněný v Magazínu Víkend DNES. Videorozhovor s vítězkou Ekopubliky 2016 je ke zhlédnutí na https://www.dropbox.com/sh/y9c29xx8v7mct06/AABqCPPaW49y-iWMFr7vPl11a?dl=0). Paní Klára Kubíčková se mezi oceněnými objevila ještě dvakrát – a to za texty Jedy, které dýcháme, a Třídím, tedy jsem.

Dalšími oceněnými jsou pan Jaroslav Petr za článek do Lidových novin s názvem Mizející pralesy, škodlivý vliv na zdraví. Svět se bouří proti palmovému oleji, pan Petr Svoboda za článek Přehrada na Berounce? Megalomanie uveřejněný v Lidových novinách a pan Martin Uhlíř z týdeníku Respekt za text Velké mlčení kolem jedů.

Bližší informace o Ekopublice 2017 včetně instrukcí k nominaci vámi vytipovaného článku jsou k dispozici na stránkách www.ekopublika.cz. Organizátoři Ekopubliky rádi zodpovědí případné dotazy (viz e-mailová adresa níže), nominace je možno zasílat už nyní!


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz