Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sedmá generace: Zelená bitva vzplála?

27.10.2017
[Sedmá generace]
Autor: Vít Kouřil

Má se ekohnutí inspirovat socialismem? Kam s textilem? Mají polonomádští Masajové budoucnost? Jak zasadit dlouhověký strom? Daří se nám mediálně vzdělávat mládež? Proč by ženy neměly vydělávat méně? Jaké eko-vysvědčení si zaslouží politické strany? Proč je život bez odpadů lehký? Jak bude Brno vypadat v roce 2050? Může válka změnit člověka k lepšímu? Jakými zájmeny označovat přírodní svět? Proč si přečíst Citový život zvířat? Jak se žije na horské samotě? Dá se se změnou klimatu naučit žít? Kam jít a co dělat? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V hlavním tématu čísla reflektujeme – 100 let od říjnové revoluce v Rusku – snahy o skloubení ekologického a socialistického hnutí, a to s pomocí textů filosofa Martina Dokupila Škabrahy, mezinárodního koordinátora Strany zelených Anglie a Walesu Dereka Walla a ekoaktivisty Josefa Patočky.

Do čísla jsme dále připravili tři rozhovory: Magdalena Hronová vyzvěděla od Bey Johnson, co obnáší bezodpadový životní styl, Magdaléna Vaculčiaková hovořila s válečnou reportérkou Stanislavou Harkotovou a Renata Svobodová zpovídala klimatologa Alexandera Ače. Reportážně přibližujeme život tanzanských Masajů, rozebíráme globální byznys s textilem, projekt Brno 2050 nebo eko-programy politických stran. V Kulturní zahradě recenzujeme knihu Petera Wohllebena Citlivá zvířata a publikujeme esej Robin Wall Kimmererové o přírodě a jazyce.

V Kurzu mediální sebeobrany si Jan Miessler všímá zdejší mediální ne/gramotnosti, Šetrnější spotřebu tentokrát Dominik Grohmann věnuje udržitelnému vysévání stromů. Po úspěšném seriálu Tradice začíná Veronika Kicková s cyklem Na samotě. Další díly přinášejí filosof Josef Šmajs, vlčice Martina Valentíková (platová nerovnost mužů a žen), poslední (a jako vždy neomylnou) bioastrologickou předpověď pak pronáší Bedřich Vypera. Vydání doplňujeme pravidelnými rubrikami Vaše ohlasy, Ekologický kompost, Librarium a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla najdete na www.sedmagenerace.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz