Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mydlářovský dům ovládne Velká tíseň

18.10.2017
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 777285990

V pátek 27. října 2017 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční již pátý ročník oblíbené "halloweenské" akce nazvané Duchůplné muzeum. Malým i velkým jako obvykle nabídne netradiční večerní prohlídku budovy muzea i muzejní expozice, tentokrát inspirovanou postavami filmu Malý pán.


Loutky z půvabného snímku režiséra Radka Berana natočeného podle knihy Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha pro tento den ožijí a zavedou návštěvníky muzea přímo do děje příběhu velkého putování Malého pána. Návštěvníci za mihotavého svitu svíček a baterek projdou Mydlářovský dům od těch nejtemnějších sklepení až na vrchol věže. Cestou budou muset projít Lesem stínů a odolávat rafinovaným nástrahám Drzého zmetka, aby nakonec dokázali překonat i Velkou tíseň, která do své říše strachu a beznaděje stahuje všechny zbloudilé a nejisté duše. Naštěstí, stejně jako Malému pánovi ve filmu, budou návštěvníkům při jejich putování pomáhat hodné, i když často velmi bizarní postavičky.

Vedle cesty k poznání sebe sama a překonání vlastního strachu se návštěvníci mohou těšit také na kreativní workshop a spoustu strašidelné zábavy. Po celou dobu akce bude také přístupná výstava Františka Skály Malý pán aneb Velká cesta jedné loutky a v případě pěkného počasí se část programu uskuteční na terasách Mydlářovského domu. Páté Duchůplné muzeum vypukne v pátek 27. října v 17 hodin, brána Mydlářovského domu se uzavře ve 22 hodin. Vstupné pro jednotlivce je 80 korun, uvítáme, pokud si návštěvníci na cestu ztemnělým muzeem přinésou vlastní baterku. Upozorňujeme také, že z důvodu přípravy akce bude Muzeum loutkářských kultur tento den až do 17 hodin pro návštěvníky uzavřeno.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz