Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

ROZKOŠ bez RIZIKA v Ostravě

2.8.2017
OSTRAVA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Autor: Jiří Kofroň, tel: 776608301

Organizace ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne od 18. srpna 2017 širší škálu služeb a diskrétní zázemí ženám ze sexbyznysu v novém poradenském centru v Macharově ulici. Po Praze, Brnu a Českých Budějovicích je tak Ostrava čtvrtým městem, kde ženy budou mít možnost si pravidelně ověřit zdarma své zdraví pomocí krevních testů a rychlotestů na HIV, syfilis a hepatitidu C a získat informace k pohlavně přenosným infekcím, prevenci a možnostem léčby jednotlivých infekcí.

Slavnostní otevření poradenského centra je naplánováno na pátek 18. srpna od 12:00 na adrese Macharova 965/7 v Ostravě v Přívoze. Od 14:00 bude akce za vůně guláše pokračovat v nedaleké hospodě Dřysty v kisni (Wattova 10) koncertem ostravské vítkovické skupiny Mamalör a výstavou industriálních fotografií Terezy Musilové z Brna.

Nové poradenské centrum na Macharově ulici bude fungovat jednou týdně v pevně stanovenou dobu, konkrétně v úterý od 16 do 19 hodin. Pro objednané kdykoli během pracovní doby od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin.
Vedle zdravotních služeb bude zajištováno i sociální a právní poradenství a terapie - pomoc v krizi a osobních problémech, preventivně edukační poradenství zaměřené na snižování rizik, informační materiály a prostředky prevence, sociálně právní poradenství, pomoc při hledání zaměstnání a ubytování, pomoc v soudních – trestně právních a jiných sporech včetně konzultací s právničkou.
Individuální terapie pak bude zaměřena na pomoc při řešení osobních, citových, partnerských, rodinných, pracovních či jiných problémů prostřednictvím pravidelných setkávání s terapeutkou.

Poradenské a terapeutické služby jsou dobrovolné, bezplatné a mohou být poskytnuty i anonymně.

ROZKOŠ bez RIZIKA působí v Moravskoslezském kraji (MSK) od roku 2007. Tým ve složení terénní sociální pracovnice a terénní zdravotní edukační pracovnice (registrovaná zdravotní sestra) vyjíždí čtyřikrát do měsíce během celého roku do nočních klubů, „privátů“ a na ulici. Při terénní práci poskytují zdarma odborné sociální poradenství a rychlotesty na HIV a syfilis. Dle individuálních potřeb zajišťují klientkám kontakty na další organizace či doprovody do dalších zařízení a institucí.

Průměrně třikrát do roka vyjíždí tým do terénu s pojízdnou dermatovenerologickou ambulancí, ve které nabízí venerologické vyšetření včetně stěrů z pochvy a děložního čípku a pravidelně i testovaní pro veřejnost na HIV.
Za rok absolvují v MSK pracovnice R-R kolem padesáti terénních výjezdů.

ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) je celorepubliková nestátní nezisková organizace, kterou před 25 lety založila socioložka PhDr. Hana Malinová CSc., s posláním pomoci ženám ze sexbyznysu a ochránit společnost v ČR před rozmachem pohlavních infekcí. Cílem služeb je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním sexuální práce včetně nabídky terapeutické podpory. R-R měla doposud tři poradenská a zdravotnická centra (Praha, Brno, České Budějovice) a 10 terénních týmů pracujících ve 12 krajích České republiky.

Chcete se na něco zeptat? Kontaktní osoba: Mgr. Monika Střelková, vedoucí poradenského centra Ostrava Tel.: 777 180 186, e-mail: strelkova@rozkosbezrizika.cz
Těšíme se na Vás


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz