Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Grantová výzva: Stipendia pro znevýhodněné studující

27.6.2017
PRAHA [Nadace The Bakala Foundation]
Autor: Igor Klimeš, tel: +420 606 022 351

Bakala Foundation vypisuje grant na podporu znevýhodněných studentů

V rámci právě otevřené grantové výzvy mohou žádat o příspěvky organizace dlouhodobě pracující se znevýhodněnými žáky a studenty

Praha, 26. června 2017 – Až dva miliony korun letos rozdělí v rámci právě otevřené grantové výzvy Bakala Foundation mezi organizace podporující sociálně a ekonomicky znevýhodněné žáky a žákyně posledních ročníků základních škol a studující na středních školách a odborných učilištích. Stipendia, která tito studující následně obdrží, jim mají pomoci dosahovat lepších školních výsledků a motivovat je v dalším pokračování ve školní docházce. Přihlášky do grantového programu nadace přijímá až do neděle 13. srpna 2017.

Podpora vzdělávání je hlavním smyslem fungování Bakala Foundation. „Jsme si vědomi, že volba střední školy výrazně ovlivní celý budoucí život a postavení mladých lidí. Právě děti z ekonomicky slabších rodin, s rodiči s nižším vzděláním a děti vyrůstající mimo rodinu často odejdou ze vzdělávacího systému předčasně a často tím plýtvají svým potenciálem. Právě jim jsou určeny peníze z našeho grantu,“ říká Václav Pecha, ředitel nadace.

O nadační příspěvky ve výši 50 až 500 tisíc korun mohou žádat organizace se sídlem na území České republiky, které dlouhodobě pracují se sociálně a ekonomicky znevýhodněnými studujícími a zaměřují se na vzdělávání, výchovu a podporu dětí a mládeže.

Studující mohou stipendium využít zejména k pokrytí nákladů souvisejících se studiem, nicméně zúčastněné organizace mají v odůvodněných případech možnost financovat z grantu i taková stipendia, která nejsou vázána na konkrétní účel.

Nadace upřednostní projekty, které vyplácení stipendia navazují na dosažení dobrých školních výsledků. O příspěvky mohou žádat rovněž v odůvodněných případech školy, školská zařízení a zařízení pečující o děti a mládež. Více informací a formulář pro podání žádosti o grant jsou k dispozici na stránkách nadace www.bakalafoundation.org/granty/.

O Nadaci The Bakala Foundation
Bakala Foundation je česká rodinná nadace Zdeňka a Michaely Bakalových. Byla založena v roce 2007 s cílem usnadnit přístup ke kvalitnímu vzdělání, posilovat demokratické hodnoty, lidská práva a kritické myšlení. Bakala Foundation se drží svého hesla „vzdělání je nejlepší investice“, a proto velké úsilí směřuje především na rozvoj vzdělávání a schopností studentů.
Za deset let existence nadace manželé Bakalovi věnovali přes 100 milionů korun studujícím v rámci programu Scholarship a kromě toho podpořili přes 50 subjektů téměř 79 miliony korun. Podpořili tak z grantů celou řadu projektů z oblasti vzdělávání, kultury nebo zdravotnictví. Nadace například spolufinancovala projekt Lepší škola pro všechny, jehož cílem je pomoci učitelům se zaváděním inkluzivního vzdělávání. Manželé Bakalovi se finančně podíleli i na rekonstrukci škol v Ostravě a obci Odry a spolufinancovali množství dalších projektů zaměřených na vzdělávání.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz