Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mistrovství České republiky v plavání handicapovaných

26.5.2017
BRNO [SK KONTAKT Brno]
Autor: Jana Tomčíková

Tisková zpráva
XXII. Mistrovství České republiky v plavání tělesně postižených
Sobota 3. června 2017
Více než 120 plavců z České republiky, Slovenska, Ruska, Polska a Rakouska se zúčastní XXII. Mistrovství České republiky v plavání tělesně postižených (MČR), které proběhne v sobotu 3. 6. 2017 v areálu bazénu Za Lužánkami. Záštitu nad mistrovstvím převzali hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál. Mistrovství pořádá sportovní klub SK KONTAKT BRNO ve spolupráci s Plaveckou akademií bez bariér KONTAKTU bB a z pověření Českého svazu tělesně postižených sportovců. Závod je zařazen do kalendáře Mezinárodního paralympijského výboru pro plavání (WPS). V pořadí již dvacáté druhé MČR je jednou z možností pro plavce zaplavat limit pro mistrovství světa, konané letos v září v Mexico City.
„Naší snahou je vytvořit konkurenční sportovní prostředí a představit plavce všech věkových i výkonnostních úrovní. Celý program je otevřen pro ty, kteří chtějí pouze rehabilitovat a zlepšovat kondici, i pro plavce s vysoce sportovní ambicí. Do tohoto pojetí zapadá i bodový systém, díky němuž je startovní pole v řadě disciplín velmi početné,“ komentuje pojetí závodu ředitel a zakladatel KONTAKTU bB Jan Nevrkla.
Slavnostní zahájení závodu proběhne v sobotu 3. 6. 2017 v 9:15 hod v bazénu Za Lužánkami a ukončení je plánováno na 17:00 hod. Ve dvou závodních půldnech se poplave 24 disciplín, a navíc štafety týmů. Mistrovské medaile a diplomy za jednotlivé disciplíny budou plavcům předávány v průběhu celého závodního programu v přestávkách mezi disciplínami.
Ve čtyřech věkových kategoriích budou dále vyhlašovány nejlepší individuální výkony ve dvojboji dle bodového přepočtu. Nejlepší reprezentanti v kategoriích nejmladší žáci (do 10 let), žáci (do 14 let), junioři (do 18 let) a open budou oceněni v rámci slavnostního vyhlášení v kongresovém sále hotelu Avanti od 20:00 hod.
„Diváci se mohou těšit na start mladé „Kontaktní“ generace, kterou reprezentují především osmnáctiletá Vendula Dušková a čtrnáctiletá Anežka Floriánková. Předvedou se i zkušení paralympionici Sabine Weber - Treiber (z Rakouska) a Arnošt Petráček (zlatý medailista z Rio de Janeiro 2016). Na startu uvidíme i další plavce elitní světové úrovně, ze zahraničních plavců zmíním ještě Karinu Petrikovičovou, finalistku paralympijských her v Londýně. Fanoušci domácího týmu jsou zvědaví zejména na výkony brněnských talentovaných sportovců v čele s Dominikou Míčkovou a Jaroslavem Mrkosem (reprezentanty na mistrovství Evropy 2016 v portugalském Funchalu), ale i mladé vycházející brněnské hvězdy, např. třináctiletou Annu Polákovou, která se chystá na svůj první mezinárodní závod EPYG v Janově,“ uvedla k programu závodu jeho ředitelka Zuzana Lehotská. „Závodem navazujeme na vynikající tradici Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB a dobrou pověst, kterou brněnské mistrovství vždy mělo. Věříme, že vytvoříme kvalitní podmínky, které plavcům umožní posunout si svá osobní maxima a splnit limity na mistrovství světa, či získat zkušenosti z vrcholného závodu,“ doplňuje Lehotská.
Celý plavecký program pro tělesně postižené se odvinul od spolupráce čtyřnásobného paralympijského vítěze Martina Kováře a jeho trenéra Jana Nevrkly. Jejich metodická řada umožnila rozšíření programu do čtyř středisek KONTAKTU bB a do dalších osmi míst v ČR a více než tisícovce plavců s handicapem umožnila pocítit blahodárné účinky plavání. I brněnské XXII. Mistrovství České republiky v plavání tělesně postižených naplňuje motto „Od rehabilitace k paralympiádám“.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz