Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Férovou snídaní podpoříte férové obchodování

3. 5. 2017 - Praha [Econnect/Toulcův dvůr, z.s.]

Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradovýc pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí po celém světě. Sami jej můžete podpořit v sobotu 13. května například piknikem na Toulcově dvoře ve středisku ekologické výchovy v Praze.

Fair trade dává pěstitelům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za své kakao nebo kávu spravedlivě zaplaceno, pěstují vše s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy. „Za svou práci mají být lidé spravedlivě ohodnoceni a to, že by vše mělo být vše pěstováno také s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí, by mělo být už automatické. Právě pro tyto dva důvody, jež tyto principy podporují, jsme se rozhodli podpořit tuto akci a uspřádat férovou snídani i nás na Toulcově dvoře,“ dodává Zuzana Hanušová, PR manažerka Toulcova dvora.

Fairtradový výrobek poznáte podle certifikační známky Fairtrade®. Na Toulcově dvoře si v rámci tohoto happeningu budete moci zakoupit nejen snídani, ale také faitradovou kávu. „Všechny srdečně zveme. Vezměte si deky, svou snídani, anebo si ji zakupte u nás, a přijďte si k nám odpočinout a podpořit tento happening,“ dodává Zuzana Hanušová.

Kolik lidí letos tento happening podpoří, není možné přesně odhadnout. V minulém roce v České republice snídalo na 161 místech přes 6500 lidí, a tak je možné doufat, že i letos bude účast minimálně stejně vysoká.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz