Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolnické mentoringové programy mají nový web!

25.4.2017
PRAHA [Asociace dobrovolnických mentoringových programů, z.s.]
Autor: Jan Dolínek, tel: 724825933

Dobrovolnické mentoringové programy mají v ČR dlouholetou tradici. Svou asociaci založili profesionálové z několika neziskových organizací již před 17 roky. V loňském roce asociace uspěla a získala podporu Evropského sociálního fondu na svou profesionalizaci a proměna internetových stránek patří mezi výstupy realizovaného projektu.
Program Pět P (Prevence, Podpora, Péče, Pomoc, Přátelství), který je hlavní vlajkovou lodí asociace, funguje na principu „one to one“. Jeden dospělý dobrovolník se pravidelně jednou týdně věnuje jednomu dítěti, které jeho pomoc potřebuje. Vytváří se tak dlouhodobý kamarádský vztah, který je pro děti
i dobrovolníky obrovským přínosem v oblastech osobního rozvoje a mezilidských vztahů. „V České republice program Pět P realizují nebo v minulosti realizovaly více než dvě desítky zpravidla neziskových organizací. Aktuálně má naše asociace 13 členů a v těchto dnech jednáme o vstupu dalších nováčků
a velmi nás těší jejich zájem,“ uvedla u příležitosti spuštění nových internetových stránek asociace PhDr. Dagmar Cruzová, předsedkyně Výboru asociace.
Nové internetové stránky na adrese www.admp.cz mají základní úkol poskytovat laické i odborné veřejnosti informace o tom jaké a také jak dobrovolnické mentoringové programy u nás fungují. Členové asociace získávají nový a efektivní prostor pro sdílení svých zkušeností a současně i novou možnost dát o sobě vědět.
„Velmi děkujeme za podporu Evropskému sociálnímu fondu, protože s jeho podporou se nám daří nabízet našim členům zajímavé benefity v oblasti vzdělávání zejména koordinátorů dobrovolníků. Od letošního roku také vznikl prostor na profesionalizaci naší organizace a kromě nového webu jsme měli možnost vytvořit i novou grafiku včetně loga asociace. V Praze jsme otevřeli malou kancelář a v nejbližší době nás čeká práce na aplikaci, která pomůže nám i našim členům ve sběru dat a celkově k evaluaci naší práce,“ dodala PhDr. Dagmar Cruzová.
V roce 2016 se podařilo neziskovým organizacím sdruženým v asociaci nalézt dospělého kamaráda (mentora) více než 200 dětem z většiny krajů ČR. Dlouhodobě se programu Pět P daří např. v Praze, Kroměříži, Ústí nad Labem nebo Českých Budějovicích, kde funguje mnoho let.
Každý dospělý člověk, který hledá své dobrovolnické uplatnění, má cit a talent pro práci s dětmi, může na stránkách asociace nalézt inspiraci i odkaz na konkrétní projekty, do nichž se může zapojit. Stejně tak rodiče dětí nebo profesionálové v péči o ohrožené děti, kteří hledají vhodný sociálně preventivní program určený dětem, na admp.cz, naleznou zajímavé tipy a odkazy na konkrétní organizace z jejich okolí.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz