Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hanáckou Sibiří k prameni Odry

31.1.2017
Olomouc [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Autor: Mgr. Jan Zahradník, tel: +420 737 147 093

Odra je jednou ze tří významných řek, které u nás pramení a zároveň se vlévají do moře. Akce Hanáckou sibiří k prameni Odry si klade za cíl upozornit na toto významné místo skryté v Oderských vrších.

Odra je jednou ze tří významných řek, které u nás pramení a zároveň se vlévají do moře. Akce Hanáckou sibiří k prameni Odry si klade za cíl upozornit na toto významné místo skryté v Oderských vrších.

Zimní putování k prameni Odry má svou tradici na počátku 90.let minulého století. Původní název “Na běžkách k prameni Odry” byl časem nahrazen z důvodu nestálého počasí a teplejších zim.

Akce je typická svým “udělej si sám” stylem. Lze ji popsat jako individuální pochod zimní krajinou ke stejnému cíli - prameni řeky Odry. Není stanoveno z jakého místa a kdy přesně mají lidé na cestu vyrazit. Je však podmínkou využití některé ze značených tras: Mezihorské cesty z Daskabátu nebo Velkého Újezda, případně červené turistické značky ze Staměřic, přes Zákřovský Žalov a Kozlov. Mimo tyto trasy je zakázáno se pohybovat, místo totiž leží ve vojenském újezdu Libavá.

Přímo u pramene bude pro všechny návštěvníky připraven nejen oheň na zahřátí a opékání špekáčků, ale také svařené víno a čaj. Pro pobavení si může každý zkusit zahrát připravenou hru a díky výstavě fotografií a článků se dozvíte i něco o zaniklé vesnici Stará Voda, která je také součástí vojenského újezdu Libavá.

Letos můžete spolu s námi vyrazit k prameni v sobotu 4. února. Občerstvení a oheň zde bude připraven od 8 do 14.30 hodin. V minulých ročnících se u pramene vystřídalo až 400 osob. Nejde nám však o překonávání rekordů v počtu návštěvníků. Našim cílem je, aby ti, kteří se na cestu zasněženou krajinou vydají, byli spokojení a výlet si užili.

hlavní organizátor akce:
Junák - český skaut, středisko Ladislava Ruska, z. s.
Lukáš Zdařil
776 575 793
lzdaril@gmail.com


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz