Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Učitelé se seznámí s novým výukovým programem o netopýrech pro předškolní děti

21. 11. 2016 - PRAHA [Econnect/Česká společnost pro ochranu netopýrů]

Výukový program s názvem „Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů“, zaměřený na předškolní děti, připravil kolektiv autorek z České společnosti pro ochranu netopýrů. S obsahem programu se mohou učitelé mateřských škol, lektoři ekocenter i další zájemci, zabývající se prací s dětmi, seznámit během dvou instruktážních seminářů, které se uskuteční 22. listopadu v Toulcově dvoře v Praze a 23. listopadu v Otevřené zahradě Nadace Partnerství v Brně.

„Nový výukový program pro děti ve věku 3 – 7 let tvoří balíček s metodikou, obrázky a dalšími pomůckami potřebnými pro realizaci jednotlivých aktivit. Jeho doplňkem je i opětovně vydaná publikace s pohádkou „Lucčino první dobrodružství“. Hlavní hrdinka příběhu, netopýřice Lucka, provází děti celým programem a seznamuje je hravou formou se životem a ochranou netopýrů,“ říká jedna z autorek, Lenka Bartoničková.

„Naše organizace se dlouhodobě věnuje osvětě a vzdělávání dětí ve školách prostřednictvím přednášek, výukových programů či různých exkurzí. Vzhledem k tomu, že v posledních letech se stále zvyšuje zájem o realizaci podobných aktivit i pro předškolní děti, rozhodli jsme se vytvořit další program o netopýrech uzpůsobený přímo této věkové kategorii. Zájemci se s ním mohou podrobně seznámit během dvou instruktážních seminářů, které proběhnou 22. listopadu v Praze a hned následující den, 23. listopadu, v Brně. Účastníci získají základní informace o netopýrech, potřebné pro vedení programu, vyzkouší si jednotlivé aktivity a vyrobí si netopýřího maňáska. Na závěr semináře obdrží zdarma kompletní výukový balíček, který následně mohou sami využívat při práci s dětmi,“ doplňuje koordinátorka celého projektu ČESON, Petra Schnitzerová.

Vznik výukového programu „Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů“ finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí. Podrobnější informace o všech nabízených programech, přednáškách, exkurzích a instruktážních seminářích s tématikou netopýrů najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org (v sekci Programy pro školy).


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz