Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jihočeský kraj a Horní Rakousko – máme k sobě blízko, chceme i nadále spolupracovat

29.11.2016
České Budějovice [Energy Centre České Budějovice]
Autor: Mgr. Ivana Klobušníková , tel: 777 030 313

Jihočeši a Hornorakušané mají k sobě blízko nejen jako dva sousední regiony, ale i mentalitou. To bylo mimo jiné konstatováno na jednání valné hromady spolku Energy Centre České Budějovice (ECČB), která se konala 28. listopadu v Českých Budějovicích. Na jednání se sešli zemský rada Horního Rakouska, člen hornorakouské vlády, Dr. Michael Strugl s náměstkem primátora Českých Budějovic, Ing. Petrem Holickým a vedoucím odboru regionálního rozvoje Jihočeského kraje, Ing. Lubošem Průchou. Dále se valné hromady zúčastnili zástupci Jihočeské hospodářské komory, Svazu měst a obcí Jihočeského kraje, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, společnosti E.ON a dalších organizací.

Jihočeši a Hornorakušané mají k sobě blízko nejen jako dva sousední regiony, ale i mentalitou. To bylo mimo jiné konstatováno na jednání valné hromady spolku Energy Centre České Budějovice (ECČB), která se konala 28. listopadu v Českých Budějovicích. Na jednání se sešli zemský rada Horního Rakouska, člen hornorakouské vlády, Dr. Michael Strugl s náměstkem primátora Českých Budějovic, Ing. Petrem Holickým a vedoucím odboru regionálního rozvoje Jihočeského kraje, Ing. Lubošem Průchou. Dále se valné hromady zúčastnili zástupci Jihočeské hospodářské komory, Svazu měst a obcí Jihočeského kraje, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, společnosti E.ON a dalších organizací. ECČB funguje jako platforma pro spolupráci s Horním Rakouskem již osmnáct let. Během své existence realizovalo řadu přeshraničních projektů v oblasti efektivního hospodaření s energií, výstavby a rekonstrukce energeticky úsporných budov, vytápění, využívání obnovitelných zdrojů energie a podpory nových technologií. Jihočeská veřejnost, firmy i veřejná správa využívají ECČB jako bezplatné a komerčně nezávislé poradenské středisko, které mimo jiné provádí zjišťování tepelných úniků z budov pomocí termovizní kamery, zpracování energetických posudků a analýz apod. V rámci své osvětové činnosti se ECČB soustředí na spolupráci se školami (vzdělávací programy pro žáky, zážitkové exkurze, brožury). Letošním větším projektem je projekt „České Budějovice a čistá mobilita“, který je realizován ve spolupráci se statutárním městem České Budějovic a za finanční podpory Ministerstva životního prostředí a spolkové země Horní Rakousko. Valná hromada odsouhlasila zprávu o činnostech ECČB za uplynulý rok a schválila pracovní program pro rok 2017. V popředí pozornosti bude i nadále vzájemná výměna informací a zkušeností mezi Jihočeským krajem a Horním Rakouskem a podpora energeticky úsporných opatření a zavádění nových technologií v obou regionech.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz