Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mám dvě mámy a dva táty

6.10.2016
CHRUDIM [Amalthea z. s. ]
Autor: Hana Slezáková Kadlecová, tel: 731005905

Šestiletý Jirka vyrůstá v pěstounské rodině. Když mu byly dva roky, musel kvůli neutěšené rodinné situaci odejít od vlastních rodičů. Dokud byli matka s otcem spolu, občas se s Jiříkem vídali, ale poté se rozešli a o kontakt s Jirkou přestali mít zájem. Jirka rostl a na své biologické rodiče se začal pěstounů čím dál častěji ptát, hlavně na tátu.

Díky mravenčí práci sociálních pracovnic z Amalthey se podařilo přes sociální síť Jirkova otce najít a kontaktovat. Jirka se zatím s tátou neviděl, ale když si jde ráno do lednice pro mléko, mrká na něj barevný pohled, který před pár dny našel ve schránce ... je od táty.

Každé dítě má mámu a tátu. A děti v náhradní rodinné péči dokonce dvakrát. Porozumět tomu, proč nevyrůstám doma s vlastními rodiči, a co se v minulosti stalo je složité. Pro vývoj dítěte je to však zásadní. Je to celoživotní téma, se kterým se musí vyrovnávat a tento "vnitřní boj" se navenek projevuje i výchovnými a vývojovými problémy.

Dítě vyrůstající v náhradní rodině se od ostatních dětí často odlišuje svým životním příběhem, leckdy i traumatickou zkušeností z raného dětství. Takové dítě mívá potíže s navazováním vztahů s blízkou osobou, problémy s identitou a sebepřijetím.

V rámci projektu „Mám dvě mámy a dva táty“, který běží od ledna 2016 pomáhá Amalthea dětem, které hledají své biologické rodiče, chtějí je poznat a potkávat, nebo naopak cítí nejistotu z příliš častých kontaktů s rodiči a neví, kam vlastně patří. Posilujeme vztah dětí k pěstounům a zároveň spolupráci pěstounů a rodičů, kterou dítě zažije, a která přinese dítěti klid a bezpečí. Cílem projektu je podpora dětí v přijetí jejich životního příběhu, to znamená, že dítě dokáže mluvit s náhradními rodiči a sociálním pracovníkem o tom, co se v jeho životě stalo.

Projekt „Mám dvě mámy a dva táty“ je finančně podpořen ze sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti“.

Kontakt pro novináře:
Hana Slezáková Kadlecová, fundraising a PR, hana.s@amalthea.cz
Amalthea z. s., Městský park 274, Chrudim

Amalthea z. s. je nestátní nezisková organizace, která poskytuje sociální, vzdělávací a terapeutické služby rodinám s dětmi a zajišťuje výkon sociálně-právní ochrany dětí. Podporujeme zdravé fungování rodiny, pomáháme řešit problémy tak, aby se předcházelo umísťování dětí mimo jejich vlastní rodinu, podporuje a doprovází náhradní rodiny. Působíme na území Pardubického kraje. Více info naleznete na www.amalthea.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz