Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Visegrádská konference pěstounské péče

29.9.2016
BRNO [Sdružení pěstounských rodin]
Autor: Mgr. Ing. Pavel Šmýd, tel: 778 725 471

Sdružení pěstounských rodin pořádá v Brně  15. října 2016 Visegrádskou konferenci pěstounské péče s tématem Dilemata pěstounské péče u dětí se závažnými zdravotními problémy. Konference bude místem setkání a sdílení příkladů dobré praxe v doprovázení náhradních rodin. Zúčastní se jí jak samotní pěstouni, tak i odborníci z organizací, působících v oblasti náhradní rodinné péče, z Polska, České republiky, Slovenska a Ukrajiny.
 
Impulsem k tématu posloužila stávající (alespoň v rámci České republiky) situace, kdy zatímco narůstá počet zájemců o pěstounství na přechodnou dobu,  je stále nedostatek klasických dlouhodobých pěstounů. Také se zvyšuje počet dětí, čekajících na přijetí do dlouhodobé pěstounské péče, s širokou škálou zdravotních potíží a komplexnějšími problémy. 

Dlouhodobí pěstouni bývají vystavováni velké zátěží ve výchově přijatých dětí se závažnými problémy. Musí umět porozumět vývojové prognóze dítěte, dokázat vyhledat vhodnou podpůrnou pomoc a osvojit řadu potřebných znalostí a návyků, které uplatní v péči a výchově. A přitom všem musí zůstat pro dítě milujícími podporujícími osobami, mámou a tátou.  

Jak se toto pěstounům daří a jaká dilemata řeší na úrovní péče o přijaté děti, jak jim pomáhá nastavený systém doprovázení u nás, v Polsku a na Slovensku, v čem se oblast náhradní rodinné péče v jednotlivých zemích liší, v čem je podobná a jaké výzvy řešíme  – o tom všem budeme diskutovat v rámci připravované konference.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz