Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Do Kyšic přijedou náctiletí dobrovolníci z celé Evropy

23. 8. 2016 - PRAHA [Econnect/INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]

Do Kyšic u Plzně dorazí 24. srpna mladí dobrovolníci ve věku mezi 15 a 17 let z Itálie, Turecka, Česka, Slovenska, Francie, Německa a Ruska. „Dobrovolníci budou obci pomáhat s pracemi na obecních pozemcích, organizováním dne pro děti a zároveň si připraví 2 mezinárodní večery, kde představí svá města a regiony,“ říká vedoucí workcampu Michaela Löfflerová.

Dobrovolníci v Kyšicích popáté

Kyšice mají s pořádáním workcampů bohaté zkušenosti. Ten letošní je již pátým v řadě, což lze u obce s 900 obyvateli považovat za velmi vysoké číslo. Kyšice se snaží žít komunitním životem a v průběhu celého roku pořádají pro své obyvatele mnoho akcí.

Dobrovolníci se v prvním týdnu zapojí do práce v lese nedaleko Kyšic a také přímo v obci, kde budou v zahradě MŠ natírat herní prvky. V druhém týdnu se zaměří na přípravu zábavného odpoledne pro místní děti, které se odehraje předposlední den workcampu, tedy 3. září. Ve volném čase dobrovolníci navštíví místní pekárnu a zapojí se do tradice sbírání příběhů z jejich měst. Zároveň jsou pro dobrovolníky připraveny různorodé sportovní aktivity a výlety.

Organizace se dobrovolnictví věnuje čtvrt století

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Každým rokem vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 700 dobrovolníků a pro 400 zahraničních zajišťujeme program v ČR tak, aby pomáhali, kde je třeba, a aby vyvíjenou činností přispěli nejen k dobré věci, ale obohatili i sebe samotné,“ představila INEX-SDA ředitelka Martina Ekrtová.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz