Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Do Horního Maršova zavítají dobrovolníci z celého světa. Pomůžou s přípravou slavnosti při znovuotevření nejstaršího kostela ve východních Krkonoších

29. 7. 2016 - PRAHA [Econnect/INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]

Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER bude od 1. do 17. srpna 2016 hostit ekologicky zaměřený workcamp (tj. mezinárodní dobrovolnický projekt) ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Do Horního Maršova přijede patnáct mladých dobrovolníků ze všech koutů světa. Své mimoevropské zástupce bude mít například Kolumbie, Čína nebo Rusko.

„Zajímám se o dobrovolnictví, velmi mě zaujalo zaměření projektu, a tak se těším na dny strávené v Horním Maršově,” uvedl dobrovolník Kyle z USA. Dobrovolníci budou pomáhat s budováním místní přírodní zahrady nebo přípravou dřeva na zimu, ale hlavně se aktivně zúčastní zahájení výstavy “Místo mého srdce” a doprovodného programu při příležitosti slavnostního znovuotevření nejstaršího kostela východních Krkonoš, který stojí přímo nad ekologicky šetrným domem DOTEK. Tato slavnost bude zahájena 12. srpna u příležitosti 550. výročí první písemné zmínky o Horním Maršově a odehraje se právě v domě DOTEK. „Celé odpoledne bude v našem areálu probíhat doprovodný program k této slavnosti. Návštěvníci se mohou těšit na poklady staré fary - DOTEKu, místní příběhy na vlastní kůži, velkou deskovou hru, občerstvení z naší kuchyně a mnohé další. Dobrovolníci budou s přípravou a realizací tohoto odpoledne pomáhat, a tak společně doufáme, že dorazí mnoho spokojených návštěvníků,“ uvedla koordinátorka workcampu Šárka Zákravská.

Ve svém volném čase dobrovolníci poznají přírodní krásy Krkonoš, jedinečného horského regionu východních Čech. Dozví se nejen o jeho zajímavé historii a přírodě, ale vyzkouší si také uvařit typické místní pokrmy.

Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER koupilo v roce 2002 objekt fary v Horním Maršově a v roce 2013 dokončilo její kompletní rekonstrukci. Dnes je bývalá barokní fara příkladem jedinečného spojení kulturní památky s provozem vybaveným moderními technologiemi (vytápění na biomasu, solární kolektory, rekuperace). Smyslem domu DOTEK (Dům obnovy tradic, ekologie a kultury) je obnovení vztahu lidí ke krajině a přírodě, zachování kulturního dědictví, šíření dovedností směřující k trvale udržitelnému životu.

DOTEK nabízí ubytování, stravování (v tomto roce získal prestižní ocenění Ekologicky šetrná služba a Ecolabel), zázemí pro pořádání vzdělávacích akcí, hravou expozici o civilizaci a přírodě, dále celoročně otevřený infokoloniál s velkou nabídkou regionálních produktů a služeb ekologicky šetrné turistiky. Nedílnou součástí areálu je přírodní zahrada. V těsném sousedství fary stojí nejstarší strom a nejstarší kostel východních Krkonoš – všechny tyto památky tvoří dohromady pozoruhodný celek s výrazným geniem loci.

DOTEK nehostí kosmopolitní dobrovolníky poprvé a doufá, že se letošní skupině bude pobyt v tomto jedinečném prostředí líbit stejně jako těm minulým.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz