Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Psychiatrická rehabilitace za norské peníze

12.6.2016
HORNÍ BEŘKOVICE [Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice]
Autor: PhDr. Robert Terrich

Tisková konference se koná 20.6.2016 v 10.30 hod. v Multifunkčním centru v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Obsahem tiskové konference jsou informace o úspěšném zavedení metod psychiatrické rehabilitace v praxi společně s pomáhajícími organizacemi Fokus Labe, Fokus Liberec a Fokus Praha-Mělník.

Záměr byl rozšířen o fyzioterapeutické aktivity. Významně je posílena odborná část řízení fyzioterapie a ergoterapie, kde byl vytvořen nový case management tým. Cílem rozšířeného týmu s novým partnerem VŠ UJEP, fakultou Zdravotnických studií, Katedrou ergoterapie a fyzioterapie. Výstup projektu má nyní nové aktivity: sociálně rehabilitační program, který spočívá v aplikaci nových intervenčních a terapeutických prostředků ergoterapie a fyzioterapie.

Cílem projektu je zvýšení efektivity léčebných procesů a následné snížení délky doby hospitalizace. Projektový záměr Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice je koncipován, tak aby zvýšil účinnost léčby a přispěl k aktivizaci dlouhodobě hospitalizovaných.

Centrum komplexní rehabilitace PN Horní Beřkovice bude určeno především pro pacienty s vážným duševním onemocněním (SMI). pomoc je zaměřená na dlouhodobě hospitalizované klienty s psychiatricky diagnostikovanou duševní nemoci. Záměrem projektu je napomoci cílovým skupinám pacientů v přístupu ke kvalitní zdravotní péči, zařazení nemocných zpět do civilního života a zlepšení prevence a předcházení následných komplikací v oblasti zdraví a zdravotní péče.

Projektový záměr předpokládá, že Centrum komplexní rehabilitace PN Horní Beřkovice bude koncipováno jako samostatné oddělení s navazujícími pracovišti, které bude fungovat na komunitním principu. Vzniknou dvě tréninková centra, jejichž výstavba bude podpořena finančním grantem Norských fondů.
• - Tréninkové centrum psychosociálních dovedností - objekt O - Klášter
• . Tréninkové centrum manuálních dovedností a arteterapie - objekt B - Uhelna

Souběžně s přípravou infrastruktury, probíhá ve spolupráci s regionálními partnery projektu sdružením FOKUS strukturovaný program zaměřený na pracovní diagnostiku, výcvik dovedností a terapeutických kurzů zacílený na překonávání krizových situací.

PN Horní Beřkovice a Fokus Labe, Fokus Liberec a Fokus Praha-Mělník v dubnu 2014 ustanovili Skupinu pro rehabilitační plánování, která byla rozšířena o zástupce VŠ UJEP, fakulty Zdravotnických studií, Katedry ergoterapie a fyzioterapie. Společná práce přináší již první výsledky, kdy z nemocnice přechází do zařízení Fokus první klienti.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz