Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vzdělávání dětí pokračuje a netopýři míří nově i do mateřských škol

5. 5. 2016 - PRAHA [Econnect/Česká společnost pro ochranu netopýrů]

Vzdělávací projekt České společnosti pro ochranu netopýrů nazvaný „Škola vzhůru nohama“ přináší i v letošním roce dětem, žákům a studentům výukové programy, přednášky a exkurze zaměřené na poznání života netopýrů a jejich ochranu. Novinkou je program pro děti ve věku 3 – 6 let.

Již několikátým rokem oslovuje ČESON základní i střední školy s nabídkou vzdělávacích programů, které jsou realizovány odbornými lektory přímo v prostorách škol a jejich okolí. Učitelé si mohou vybrat z nabídky výukových programů, přednášek a večerních exkurzí, které seznamují děti poutavou formou se životem netopýrů a možnostmi jejich ochrany. Součástí některých programů je i blízké setkání s ochočenými handicapovanými netopýry, které si mohou děti detailně prohlédnout nebo i pohladit.

„Základním a středním školám nabízíme realizaci výukových programů, přednášek a exkurzí v jejich prostorách, podobně jako v loňském roce. Úplnou novinkou bude letos speciálně vytvořený program pro děti ve věku 3 – 6 let, určený pro environmentální výchovu v mateřských školách a ekocentrech věnujících se i menším dětem,“ sděluje koordinátorka projektu, Petra Schnitzerová. „Touto cestou bychom chtěli napomoci pozitivnímu vnímání netopýrů a prostřednictvím dětí podpořit i ochotu dospělých spolupracovat při ochraně těchto ohrožených živočichů,“ vysvětluje.

„Nový výukový program pro mateřské školy bude vytvořen formou balíčku s metodikou, obrázky a dalšími pomůckami a jeho doplňkem bude i populární brožura s pohádkou „Lucčino první dobrodružství“. Učitelé mateřských škol a lektoři ekocenter se k novému programu budou moci letos na podzim zúčastnit instruktážních seminářů. Po absolvování semináře získají zdarma kompletní výukový balíček, který následně mohou sami využívat při práci s dětmi,“ doplňuje podrobnosti jedna z lektorek, Eva Cepáková.

Projekt „Škola vzhůru nohama“ finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí, na území Prahy probíhají vzdělávací programy též za finanční podpory Hlavního města Prahy. Podrobnější informace o nabízených přednáškách, výukových programech, exkurzích a instruktážních seminářích najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org v sekci Programy pro školy.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz