Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nadace Via hledá příběhy lidí, kteří pomáhají druhým. Otevírá nominace na Cenu Via Bona

19. 4. 2016 - PRAHA [Econnect/Nadace Via]

Nadace Via dnes otevřela nominace 19. ročníku Ceny Via Bona za filantropii. Tímto oceněním chce každoročně vyzdvihnout inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti a poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají druhým, věnují svůj čas, energii, peníze či zkušenosti pro dobrou věc. Filantropické počiny může nominovat kdokoli - firmy, neziskové organizace, školy i jednotlivci, a to on-line na: www.nadacevia.cz/viabona.

Nominovat lze v šesti kategoriích ceny - mezi ně patří např. ocenění pro mecenáše, kteří darují významnou finanční částku na dobročinnost, nebo cena pro ty, kteří pomáhají druhým svým zápalem, časem a životní energií. Nadace Via ocení také drobné pravidelné dárce, mladé filantropy a firmy, které pomáhají ve svém okolí. Součástí Ceny Via Bona bude letos podruhé také ocenění pro jednotlivce, kteří prostřednictvím své závěti darovali či darují na dobrou věc.

„Zaslanou nominací je možné poděkovat těm, kteří svým příběhem dobročinnosti inspirují druhé. Zároveň je Via Bona (dobrá cesta) také příležitostí ukázat, že filantropem může být každý z nás. Všichni můžeme udělat něco pro to, aby se nám v naší společnosti žilo dobře,“ říká Jarmila Cihlářová, programová manažerka Nadace Via. „Vážíme si každého zaslaného příběhu, který se může stát inspirací pro ostatní,“ dodává.

Cenu pořádá Nadace Via pod záštitou Velvyslanectví USA. Nominace budou otevřeny do 7. června 2016, předání cen proběhne během slavnostního večera 19. října v Praze.

„Vážíme si těch, kteří dobrovolně věnují svou energii, čas, zkušenosti nebo i peníze ve prospěch druhých lidí, bez toho, aby za to něco očekávali. Svým nasazením dokazují, že i jedinec, každý z nás, může udělat mnoho pro dobro společnosti," říká za správní radu Nadace Vodafone Adriana Dergam. "Cena Via Bona takové lidi oceňuje a potvrzuje, že i přes častá negativní témata v médiích je tichých, ale vytrvalých bojovníků proti bezohlednosti, sobectví nebo bezuzdnému konzumu stále mezi námi mnoho. Nadace Vodafone chce jako generální partner ceny přispět k podpoře a propojování těchto často neznámých hrdinů a filantropů. Věříme, že jejich oslava a zviditelnění je pro společnost potřebnou jiskrou optimismu a inspirací,“ dodává.

Nominovat na Cenu Via Bona 2016 lze v následujících kategoriích:

Srdcař: Cena pro ty, kteří pomáhají svým zápalem, časem a životní energií
Mladý Srdcař: Cena pro ty, které umění darovat baví už od dětství
Mecenáš: Cena pro ty, kteří věnují část svého majetku na dobročinnost
Věrný dárce: Cena pro ty, jejichž pravidelná podpora dělá zázraky
Dobrá firma: Cena pro ty, kteří ve svém okolí spojují byznys s dobročinností
Závěť pomáhá: Cena pro ty, kteří ve své závěti myslí i na dobročinnost

Nadace Via udělila Cenu Via Bona poprvé v květnu roku 1998 s cílem obnovit zpřetrhanou tradici filantropie v České republice. Nadace Via vznikla v roce 1997. Usiluje o to, aby v Česku bylo víc lidí, kteří společně pečují o své okolí a kteří darují druhým. Více na www.nadacevia.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz