Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Björk zahájí ve čtvrtek Colours of Ostrava, devadesátiminutový koncert je sladěn se západem Slunce

15. 7. 2015 - OSTRAVA [Econnect/Colours]

Islandská zpěvačka Björk zahájí ve čtvrtek 16. července na Česká spořitelna stage mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. Devadesátiminutový koncert začne přesně ve 20 hodin, jeho dramaturgie je sladěna se západem Slunce. Pódiová show nabídne pyrotechnické efekty určené i pro denní světlo, patnáctičlenné smyčcové těleso, výjimečné projekce a neobvyklé zpěvaččiny kostýmy. Celkově se zpěvačkou do Ostravy přijede 37 členů týmu.

Vzhledem k přesnému začátku koncertu ve 20h a očekávanému zájmu návštěvníků o hlavní hvězdu festivalu se areál festivalu otevře již ve 12 hodin, ve stanovém městečku u areálu se bude možné ubytovat již den předem od 12 hodin. “Důrazně doporučujeme a radíme, aby návštěvníci přišli včas s velkým předstihem. Aby objevovali opět rozšířený a zlepšený areál a užili si program, který bude koncertu Björk předcházet,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Navíc si návštěvníci mohou vyměnit vstupenku za identifikační pásku dopředu před festivalem - 14. a 15. července v Dolních Vítkovicích a na Festivalu v ulicích u Pavilona A na Černé louce.

Na ArcelorMittal stage zahájí Colours of Ostrava již v 18.30 Michal Hrůza s kapelou, který přiveze na Colours část scény z letošního prvního koncertu návratové tour Noc a Den. Tu doplní speciální projekce, která dokresluje každou písničku Michalova repertoáru. Mimo to vystoupí s Kapelou Hrůzy i host Klára Vytisková. “Těšíme se, že zahrajeme návštěvníkům festivalu, protože na nás vloni hodně mysleli,” dodává Michal Hrůza.

První festivalový den nabídne kromě Björk a Michala Hrůzy očekávaný společný jednorázový projekt kapely Zrní a Janáčkovy filharmonie Ostrava, koncerty Caribou, Roniho Size, Clarka, Longital, Vldimíra Mišíka, Lenny i první vystoupení na Full Moon stage, Drive stage, Electronic stage, workshopy na Europe stage, pořady na Scéně České televize i diskuse na Reflex discussion stage. Začnou také fungovat nový Family Park i dětská scéna s hlídáním.

Čtyřdenní i jednodenní vstupenky budou v prodeji na místě v dostatečném množství, děti do 140 cm mají vstup zdarma, senioři nad 65 let pak mají vstup zdarma v neděli.

Celkově proběhne během čtyř dnů téměř 300 koncertů, divadel, filmů, workshopů, diskusí, přednášením poezie či výtvarných aktivit na 16 otevřených i krytých scénách. Z toho zahraničních kapel je 75, domácích pak 57. K dalším hlavním hvězdám patří Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, Clean Bandit, Caribou, José González, The Cinematic Orchestra, Rodrigo y Gabriela, Swans a řada dalších. Do Ostravy dorazí kapely a hudebníci z 31 zemí světa - od Jižní Afriky po Mexiko, od Austrálie po Island, od Pakistánu po Izrael. Žánrově se program rozprostře od electra přes world music, jazz, rock, alternativu, soul a reggae.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz