Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Koncert pro paliativu pod Petřínem s Divokými husami vynesl přes 100 tisíc korun

12. 1. 2015 - PRAHA [Econnect]

Ve čtvrtek 8.1.2015 zazpívaly děti Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu pro oddělení paliativy v kostele Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Poslechnout a zazpívat koledy s Českým rozhlasem a podpořit dobrou věc přišlo více jak 130 lidí.

V úvodu přivítal všechny přítomné rektor kostela Otec Marek Drábek O.Praem. a současně pozdravil všechny přítomné ředitel nemocnice Ing. Petr Staněk. Následovalo pár slov s primářkou oddělení paliativy S.M. Přemyslou Markovou, která přiblížila paliativu a poděkovala za pomoc, která je velmi potřebná. "Velkou podporou je nejen výtěžek koncertu, ale také krásný koncert dětí Dětského pěveckého sboru Českého Rozhlasu, který prostřednictvím televizních obrazovek mohou naši pacienti vidět a slyšet ve svých pokojích. Podpoříte je tak něčím krásným a nezapomenutelným." Pro krátké zamyšlení pokračoval Otec Marek promluvou o mezilidských vztazích, které měl možnost pozorovat v hospici, ve kterém vyrůstal. "Bylo mnoho chvil krásných a také těžkých, tak jak to k životu patří. Ty nejtěžší chvíle ale byly, když nedošlo v rodinách ke smíření."

Popřál proto všem, abychom společně měli krásné vztahy, abychom dělali ostatní i sebe šťastnými. "Abychom až budeme jednou odcházet, byli obklopeni mnoha lidmi, kteří nás mají rádi." Dětský pěvecký sbor pak zazpíval překrásné vánoční písně, zazněly nejen v češtině, ale také v latině, polštině nebo třeba španělštině. Celý sbor byl úžasný. Největší potlesk sklidila drobná dívenka s dlouhými vlásky a překrásným hlasem. Na klavír doprovázel sbor Egli Prifti a střídavě 2 sbormistři: PhDr. Blanka Kulínská a Mgr. Lukáš Jindřich, kteří dokázali svým vedením společně zapojit i obecenstvo. Akce byla pořádaná ve spolupráci s Dětským pěveckým sborem Českého rozhlasu a s podporou Nadace Divoké husy, která výtěžek z koncertu znásobí. Celkový výnos z koncertu, který bude znásoben Nadací Divoké husy, činí 104.982 Kč.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz