Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Přerovská záchranná stanice vstoupila do Národní sítě

19. 3. 2014 - PŘEROV [Econnect/ČSOP]

Národní síť záchranných stanic, koordinovaná Českým svazem ochránců přírody (ČSOP), sdružuje nejkvalitnější subjekty zabývající se odbornou pomocí handicapovaným zvířatům. V pořadí už 29. členem této sítě se v těchto dnech stala záchranná stanice ORNIS při Muzeu Komenského v Přerově. Záchranná stanice Ornis má v rámci Národní sítě přidělené území Přerovska (ORP Přerov). Na něm je povinna postarat se o jakékoliv lidmi nalezené divoké zvíře v nouzi. Veřejnost může pracovníky této stanice kontaktovat na pohotovostních telefonech 581 219 910 a 724 947 543.

Přerovský Ornis není v záchraně zvířat žádným nováčkem. Vždyť v loňském roce poskytli pomoc celkem 199 živočichům, především ptákům. Dokonce se jim podařilo odchovat a následně vypustit do přírody ze zničeného hnízda vypadlá mláďata ledňáčků. Výzkumu a ochraně ptáků se Ornis v Přerově věnuje již více než 70 roků.

Národní síť záchranných stanic založil ČSOP už v roce 1998. Postupně se její působnost rozšířila na celé území ČR. Každá členská stanice má přidělené unikátní území, na kterém je povinna postarat se o jakékoliv lidmi nalezené handicapované zvíře volně žijících druhů. V loňském roce tak 28 členských stanic přijalo celkem 15 636 zvířat. Z nich se podařilo zachránit a vypustit do přírody přibližně polovinu. Kromě vlastní záchrany zvířat se stanice intenzivně věnují především osvětovému působení na veřejnost a ekologické výchově. Kontakty na záchranné stanice naleznete pod odkazem www.zachranazvirat.cz, více informací získáte na pohotovostním telefonu Národní sítě č. 774 155 155.

Pokud vám není lhostejný osud zraněných volně žijících živočichů, můžete poskytnout finanční dar na konto veřejné sbírky Zvíře v nouzi číslo: 33 55 33 22/0800 nebo poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZVIREVNOUZI na číslo 87777 (platí pro všechny operátory, účtování DMS: 30 Kč, příjemce obdrží 28,50 Kč, službu provozuje Fórum dárců). Více informací naleznete na www.zvirevnouzi.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz