Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Děti ze speciálních škol zahrají divadelní představení "Nebojte se v pralese"

13. 6. 2005 - PRAHA [ICOS]

V neděli 19. června se v Českém Krumlově od 15 hodin na náměstí Svornosti uskuteční veřejné vystoupení dětí ze speciálních škol v Českých Budějovicích a rakouského Arbesbachu, které společně zahrají netradiční divadelní představení "Nebojte se v pralese", na jehož kompletní přípravě se sami podílely v rámci projektu „Divadlo zvuků aneb padají bariery mezi dětmi i dospělými“. Na tomto projektu určeném pro děti s lehkým handicapem se podílejí Informační centrum občanského sektoru - ICOS Český Krumlov, Centrum ochrany lidských práv jižní Čechy a základní škola v rakouském Arbesbachu.

Projekt "Divadlo zvuků" je zaměřen na děti s dnes tak častými problémy jako jsou potíže s učením, začleněním do společnosti, se soustředěností - s problémy, jež jim znesnadňují navázání kontaktů s okolím. "Divadlo zvuků" úzce navazuje na projekt "Pohádka - uměním k lásce a sebepoznání", jenž byl realizován v loňském roce. Jedná se prakticky o pokračování a prohloubení úspěšné přeshraniční spolupráce dětí ze Speciální školy v Českých Budějovicích a základní školy v rakouském Arbesbachu.

Prostřednictvím aktivní zábavy, přípravy a realizace kompletního divadelního představení, spolupráce s dětmi z jiného prostředí, je cílem projektu nabídnout pomocnou ruku dětem s určitými potížemi, které jim znesnadňují začlenění do společnosti. Tentokrát se děti ze Speciální školy v Českých Budějovicích a základní školy v rakouském Arbesbachu budou podílet na kompletní přípravě a nakonec i realizaci celého divadelního představení včetně přípravy kostýmů, kulis nebo hudebního doprovodu. Samotné představení bude koncipováno jako zvukohra - každý z protagonistů bude k divákovi "hovořit" nonverbálně za pomoci pohybů.

Při přípravě divadelního představení prožijí děti společný týden v prostředí školy v přírodě "Dárek", která je umístěna na samém okraji Národního parku Šumava v neposkvrněné přírodě mezi lesy. Vyvrcholením celého týdne příprav a dolaďování hry "Nebojte se v pralese" pod vedením odborníků, bude představení pro veřejnost, které děti zahrají v rámci programu Slavností pětilisté růže na náměstí Svornosti v Českém Krumlově.

Hlavním smyslem projektu je pomoci dětem s lehkým mentálním handicapem s integrací do společnosti a zároveň navázání přátelství a prohloubení vztahů mezi dětmi z odlišného prostředí ze speciální i běžné školy při nacvičování a zkoušení divadla. Společně prožité dny jsou jedinečnou příležitostí k nabourání předsudků a představ, které jsou shodné ve světě dětí, stejně jako ve světě dospělých.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz