Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Keramický ateliér Ulita bude vystavovat U Zlatého Kohouta

27. 2. 2014 - Praha [Econnect/DDM Ulita]

Z téměř dvou stovek členů keramických kurzů jsme vybrali jedenáct nejvýraznějších a představujeme výběr z jejich tvorby. V tomto užším výběru se nám sešly lidi různých profesí - úřednice, asistentka logistiky, studentka sociálních studií, architektka, učitelka ze školky, z gymnasia a další. Kromě nadšení z keramické tvorby a technické zručnosti mají výtvarnou jiskru, díky níž jsou jejich práce výtvarně zajímavé, přestože nejsou profesionálky. Každá má svůj rozpoznatelný styl, přístup k materiálu a oblíbená témata.

Pro všechny z vystavujících se keramická tvorba stala nepostradatelnou součástí jejich života. Důvodem je jednak samotná technika, kterou se vytváří díla. Proces tvorby přináší možnosti nekonečných objevů díky tomu, že v sobě spojuje práci se základním materiálem, kterým je živel země – hlína, oheň a žár při vypalování a alchymii glazur.

Druhým důvodem je vysoce inspirativní zázemí Keramického ateliéru Ulity. Lektorky přináší své inspirace a podporují a rozvíjejí každý zajímavý tvůrčí impuls svých kurzistů, ať už jsou to děti, studenti, nebo dospělí. Díky tomu každý, kdo má tušené i netušené umělecké vlohy, nebo jen velkou chuť tvořit, dostane prostor a podporu, aby své schopnosti rozvinul.

Pro konečný výsledek a vzhled keramických objektů je důležité i to, že keramický ateliér poskytuje také bohaté materiální zázemí, neboť jsou zde k dispozici dvě velké pece a velkorysá škála glazur.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Související články

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz