Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Brně začal 11. ročník Týdne lidských práv

5. 12. 2013 - PRAHA [Econnect/NESEHNUTÍ]

Ve dnech 4 - 10. prosince 2013 proběhne již 11. ročník brněnského festivalu Týden lidských práv. Celá akce se uskuteční u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv, který připadá každoročně na 10.12. Hlavním cílem organizátorů festivalu je prostřednictvím filmových projekcí, tematického čtení, hudebních vystoupení nebo interaktivních workshopů upozornit na upozaďování tématiky lidských práv.

Festival proběhne v několika blocích. Zahájen byl ve středu 4. 12. 2013 v zaplněném kině Art filmovou projekcí dokumentu Ptáčata. Tento dokument se řadí k filmové přehlídce, kterou představí v rámci Týdne lidských práv festival NAIFF. „NAIFF je první a jediný český festival dokumentárních filmů o domorodých lidech. Festival se pokouší divákům představit dnešní život domorodých lidí prostřednictvím dokumentárních filmů, přednášek a diskusí,“ říká Václav Pecl, organizátor již pátého ročníku festivalu. Mezi promítanými filmy jsou dále například Ctít dohody režiséra Erica Beckera, či Nukleární divoch režiséra Adama Horowitze.

V rámci festivalu proběhne také série diskuzí a přednášek. Zástupci Ligy lidských práv promluví o monitorování lidských práv ve zdravotnictví. Cílem je nalézt odpověď na otázky: Co se děje v nemocnicích, když odejde návštěva? Kdo kontroluje, že je s pacienty zacházeno důstojně a že je respektována jejich svobodná volba?

I letos se návštěvníci budou moci díky Amnesty International Brno účastnit maratonu psaní dopisů vězňům svědomí. Unikátní projekt Živá knihovna umožní zájemcům a zájemkyním vyzkoušet si, jaké je to stanout tváří v tvář svému vlastnímu předsudku či stereotypu. “Živá knihovna se vyznačuje tím, že knihami v ní jsou reální lidé a informace čtenáři a čtenářky nezískávají čtením, ale dialogem s těmito „živými knihami". Tento rok se můžete setkat s muslimem, lesbou, komunistou či Romkou,“ představila Živou knihovnu Radka Vejrychová z NESEHNUTÍ.

Na programu jsou dále hudební vystoupení nebo tematické čtení. Podrobný program je na webových stránkách http://tlpbrno.cz. Na organizaci festivalu se kromě NESEHNUTÍ podílí Amnesty International, UWIP - NAIFF, Liga lidských práv, Muzeum romské kultury, Centrum pro lidská práva a demokratizaci, Azylový dům Magdalenium, Sdružení rodičů pro férovou školu, Společenství Romů na Moravě nebo platforma Blokujeme!


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Související články

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz