Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Pomozte nám zdokumentovat dobu hazardní, foťte herny

18. 11. 2013 - PRAHA [Econnect/7 bez hazardu]

Obrazovou galerii heren v sedmém pražském obvodě se rozhodlo vytvořit občanské sdružení Sedmička proti hazardu. Spoluautorem se může stát každý.
Z hlediska hazardu a s ním spojených rizik jako jsou kriminalita a distribuce drog patří sedmička k nejproblematičtějším částem hlavního města. V městské části dnes působí 51 heren a nový stav pražské vyhlášky zde zachová šestadvacet heren. Všechny dosavadní návrhy jak dosáhnout nulové tolerance koalice zastupitelů z ČSSD a ODS smetla ze stolu.

„Chceme vyvolat referendum o hazardu, aby se k problému mohli vyjádřit všichni občané a občanky Prahy 7,“ uvedl zastupitel za Stranu zelených a zmocněnec přípravného výboru referenda Ondřej Mirovský.

Referendum by se mělo uskutečnit příští rok současně s místními volbami. K jeho vypsání potřebují organizátoři nasbírat přes tři tisíce podpisů. Během prvního měsíce činnosti sdružení petici podepsalo přes pět set lidí.

„Rádi bychom do veřejné debaty o problematice hazardu zapojili co nejvíc obyvatel Prahy 7,“ vysvětluje Mirovský. Kromě kontaktní kampaně na ulicích sedmé městské části a aktivity na internetu chce sdružení do konce roku uspořádat otevřené setkání občanů s odborníky v oblasti hazardu.

„Už teď se ale každý může stát spoluautorem galerie hazardu na stránkách 7bezhazardu.com,“ říká koordinátor projektu Ondřej Fér. Stačí svoje fotografie s tématikou heren, hazardu a jejich vlivu na kvalitu života v městské části zaslat občanskému sdružení Sedmička bez hazardu.

„Jednou třeba někdo nebude chtít uvěřit tomu, že bylo možné, aby okolo škol a školních hřišť byla jedna herna vedle druhé. Chceme zdokumentovat současný stav se všemi negativními průvodními jevy,“ dodal Fér s tím, že se galerie stane součástí mapy hazardu na Praze 7.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz