Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konec léta opět zpestří tradiční netopýří noci

19. 8. 2013 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]

O víkendu se naplno rozběhne série akcí pro veřejnost, pořádaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti ze života těchto nočních savců, budou je sledovat pomocí speciální techniky a také si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry. Tato tradiční akce, kterou pořádá Česká společnost pro ochranu netopýrů ve spolupráci s dalšími organizacemi, letos proběhne na 41 místech po celé ČR.

Mezinárodní noc pro netopýry se koná každoročně na přelomu srpna a září a vzbuzuje neustále rostoucí zájem široké veřejnosti. V loňském roce tuto akci v České republice navštívilo přes 4000 lidí. Letošní ročník bude u nás zaměřen na konkrétní téma, a to na život netopýrů v lesním prostředí. „Lidé mají netopýry většinou spojené s jeskyněmi a štolami nebo půdami budov, málokdo však ví, že pro netopýry mají velký význam také lesy. Netopýři zde nacházejí úkryty ve stromových dutinách a štěrbinách a v lesích rovněž mnoho druhů loví potravu. I zde jsou však netopýři ohrožováni úbytkem vhodného prostředí. Naším cílem je na tuto problematiku upozornit a ukázat možnosti, jak zlepšit životní podmínky netopýrů v lesích,“ vysvětluje Eva Cepáková z České společnosti pro ochranu netopýrů.
Návštěvníky netopýřích nocí čeká bohatý program, jehož součástí budou přednášky o životě netopýrů a jejich ochraně, promítání prezentací a filmů, ukázky odchytu netopýrů do sítí, sledování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru, ukázky ochočených hendikepovaných netopýrů, ale i soutěže a hry pro děti. Mnohé z akcí se navíc konají v atraktivním prostředí hradů a zámků či u vchodů do jeskyní a štol.
Mezinárodní noc pro netopýry probíhá pod záštitou Dohody o ochraně populací evropských netopýrů (EUROBATS). Tato osvětová akce se každoročně koná v několika desítkách zemí Evropy, v loňském roce se rozšířila i na další kontinenty a stala se tak akcí celosvětovou. Letošní ročník je v pořadí již sedmnáctý.
Přehled všech 41 akcí, pořádaných od poloviny srpna do poloviny září 2013 v jednotlivých krajích ČR, lze nalézt na www.ceson.org. Některé z akcí probíhají v rámci projektu podpořeného Ministerstvem zemědělství ČR.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz