Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dnes začíná stý Týden pro les. Dobrovolníci odpracovali již 50 000 hodin pro zdravé lesy a krajinu

29. 7. 2013 - PRAHA [Econnect/Hnutí Duha]

Tři týdenní pracovní akce pro dobrovolníky, kteří chtějí pomoci s obnovou zdravých lesů a zeleně v krajině, pořádá letos Hnutí Duha v Moravskoslezkém a Olomouckém kraji. První z nich začíná dnes v Beskydech. Další akce proběhnou na Králickém Sněžníku a v Jeseníkách.

Během dosavadních 15 ročníků se uskutečnilo již 99 Týdnů pro les, během nichž 1 377 dobrovolníků odpracovalo 49 572 hodin a mj. vysadilo více než dvě stě tisíc stromů. Hranice 50 000 hodin ve prospěch zdravých lesů bude pravděpodobně překročena již tento týden.

Lidé budou pomáhat s ochranou stromků před spasením zvěří, pečovat o remízky a meze ve volné krajině a likvidovat nepůvodní rostliny, které vytlačují naše původní druhy (např. netýkavku žláznatou). Součástí každé akce jsou i zajímavé večerní přednášky a také exkurze s odborným výkladem. Zájemci o účast se mohou hlásit on-line na www.hnutiduha.cz.

Týdny pro les pořádá Hnutí DUHA v rámci své práce na ochraně a obnově zdravých lesů a krajiny. Ta pak bude např. více snižovat teplotní výkyvy či lépe zachycovat dešťovou vodu, a tím snižovat sílu a velikost povodní.

Podrobné informace k jednotlivým turnusům jsou dostupné na webu Hnutí DUHA www.hnutiduha.cz/tpl.

Ekologická organizace také prosazuje reformu lesního zákona, která zajistí zdravější hospodaření v lesích. Bude vyžadovat větší výsadbu listnáčů či smíšených porostů a kácení malých skupin stromů namísto plošné, holosečné těžby.

Letošní Týdny pro les a divočinu se konají díky podpoře ministerstva školství, programu švýcarsko-české spolupráce a dárců Hnutí DUHA.

Eliška Kvitová z Hnutí DUHA řekla: „Přijet na Týdny pro les může kdokoli, kdo chce prožít zajímavý a užitečný týden v lese – pomoci přírodě vlastníma rukama, provětrat si plíce, potkat zajímavé lidi a něco nového se dozvědět. Součástí programu je vždy také celodenní odborná exkurze. Během předchozích patnácti ročníků už bezmála 1 400 účastníků odpracovalo na padesát tisíc dobrovolnických hodin a vysázelo přes dvě stě tisíc stromů.“


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz