Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Svoboda zvířat přináší téma ochrany práv zvířat do plzeňských ulic

24. 5. 2013 - PLZEŇ [Econnect/Svoboda zvířat]

V úterý 28. května 2013 bude v Plzni "U Branky" (Smetanovy sady) mezi 12. a 17. hodinou umístěn informační stánek Svobody zvířat, kde budou pracovníci
organizace připraveni podávat občanům města informace o otázkách ochrany zvířat i odpovědného spotřebitelství. Také zde budou zdarma k dispozici různé
informační materiály věnované především (ale ne pouze) problematice pokusů na zvířatech, ochraně tzv. kožešinových zvířat, ekovýchově na téma ochrany zvířat pro nejmladší.

"Napadlo Vás někdy, zda kosmetika, kterou kupujete, je či není testovaná na zvířatech? Kde takové výrobky zakoupit? Chovají se ještě kožešinová zvířata?
Víte o týraném zvířeti, ale nejste si jisti, jak postupovat? -- Na tyto i další otázky ochrany zvířat i odpovědné spotřeby Vám rádi poskytneme odpověď na našem infostánku. Nabídneme Vám rozsáhlé a zajímavé informace o ochraně (práv) zvířat. Zdarma Vám také poskytneme informační materiály. Můžete též podepsat petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v České republice, případně se dozvíte, jak se aktivně zapojit do ochrany zvířat," vysvětluje smysl celé akce Lucie Moravcová, předsedkyně organizace Svoboda zvířat.

Svoboda zvířat je celostátní nezisková organizace pro ochranu práv zvířat. Vychází z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu,
která není závislá na momentálním hodnocení člověkem. Zacházení se zvířaty by tudíž nemělo být hodnoceno jen podle jejich možného užitku pro člověka. Celá činnost organizace je založena na myšlence nenásilí a nepřekročení osobní svobody jednotlivce. Svoji činnost zahájila v roce 1994.

V Plzni funguje informační centrum na adrese Koterovská 84, které nabízí každou středu mezi 14. a 18. hodinou konzultace v oblasti ochrany zvířat či odpovědné spotřeby. "V roce 2012 jsme v rámci našeho plzeňského infocentra zodpověděli téměř 1 800 dotazů či žádostí," doplňuje Moravcová.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz