Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jste zaměstnatelní? Znáte informační technologie? Otestujte se!

18.3.2013
PRAHA [Národní centrum bezpečnějšího internetu, z.s.p.o.]
Autor: Lenka Eckertová, tel: +420 702 013 227

Mezinárodní kampaň „Get Online Week 2013“, pod záštitou ministra vnitra ČR, Jana Kubice, startuje právě dnes. Ve dnech 18. – 24. března 2013 bude poukazovat na přínosné používání technologií a internetu. Lidé by měli těžit z možností, které dnešní online svět nabízí. K uvedené kampani se v ČR připojují Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) a Agentura pro evropské projekty & management (EPMA). Obě organizace v České republice pomáhají šířit související informace.

V rámci mezinárodní kampaně „Get Online Week 2013“ je v české verzi zpřístupněn testovací nástroj pro uživatele internetu, kteří si chtějí ověřit své schopnosti v oblasti informačních technologií. Tyto dovednosti jsou často klíčové při hledání zaměstnání. Na internetové adrese www.getonline.cz naleznete srozumitelný test Skillage, v němž se po zodpovězení jednotlivých otázek rovnou dozvíte správné odpovědi. Pro doplnění základních znalostí práce s PC a informačními technologiemi je k dispozici výukový kurz Intel PC Basics (pro počítače s procesorem Intel). Dotazník, jehož vyplnění vám nezabere více než 5 minut, napomůže lepšímu vyhodnocení kampaně. Vyzýváme tedy veřejnost k návštěvě stránek Getonline.cz! 10 vylosovaných osob, které vyplní dotazník, získá věcnou cenu, populárně-naučnou knihu „Bezpečnost dětí na Internetu“ od autorů Lenky Eckertové a Daniela Dočekala (nakl. Computer Press, 2013).

V letošním roce bude hlavní důraz kladen na oslovení mladých lidí a v České republice speciálně na oslovení ženské části populace. Tyto skupiny obzvlášť potřebují patřičné znalosti o využívání technologií a internetu k dalšímu rozvíjení svého osobního a profesního života. Evropská vzdělávací centra za podpory Aliance pro „Get Online Week“ (společnosti Accenture, Liberty Global a Microsoft spolu s Telecentre-Europe) podporují schopnost této cílové skupiny pracovat a učit se online, budovat efektivní online identitu a zvyšovat povědomí o online bezpečnosti.

Jiří Palyza, výkonný ředitel Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI), dodává: „V současné době bouřlivého rozvoje moderních technologií je nezbytné, aby se lidé naučili optimálním způsobem vyhledávat, hodnotit a využívat jejich nové možnosti. Internet je cenným pomocníkem, který postupně proniká téměř do všech oblastí našeho života.“

» Pro více informací navštivte www.getonline.cz a www.saferinternet.cz nebo kontaktujte Ivu Walterovou – walterova@epma.cz.

EPMA, www.epma.cz
Zájmové sdružení právnických osob Agentura pro evropské projekty & management (EPMA) je neziskovou organizaci se sídlem v Praze a funguje od srpna r. 2004. Předsednictvo EPMA je složeno ze zástupců Kraje Vysočina a občanského sdružení BMI, jako spoluzakladatelů. Posláním EPMY je podporovat mezinárodní projektovou spolupráci mezi evropskými regiony a dalšími subjekty veřejné správy, privátní sféry, vzdělávacích institucí a neziskových občanských organizací, a to prostřednictvím odborných a propagačních akcí, společných projektů a osvěty.

Národní centrum bezpečnějšího internetu, www.saferinternet.cz
Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) je české neziskové nevládní sdružení, jehož cílem je zvyšovat povědomí o možných hrozbách online komunikace, propagovat pozitivní obsah a zodpovědné chování na internetu, pomáhat v nesnázích zejména mladým uživatelům internetu a bránit šíření materiálů se zneužívanými dětmi (dětské pornografie) na internetu. NCBI se snaží poukazovat na škodlivý obsah a projevy nevhodného, rizikového chování v online prostředí a také poradit, jak se takovým případům vyhnout.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz