Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

MDŽ a karafiát pro sexuální pracovnice

6. 3. 2013 - PRAHA [Econnect/ROZKOŠ bez RIZIKA]

„Práce v sexbyznysu je spojena s mnoha riziky a nejedná se jen o ta zdravotní. Naše klientky se potýkají s odsuzováním společností, s násilím ze strany zákazníků, ale i partnerů. Mnohdy trpí ztrátou sebevědomí, zažívají pocity viny, svou činnost tají před okolím. Karafiátem chceme vyjádřit respekt k jejich práci a otevřít problematiku jejich práv a hranic. Pracovat v sexbyznysu neznamená nechat si líbit násilí či nevhodné pracovní podmínky,“ uvádí vedoucí pražské poradny R-R Jana Poláková.

Z průzkumu R-R a z rozhovorů během terénní práce vyplývá, že nezanedbatelné množství žen v sexbyznysu jsou matky v nouzi a ženy, který tak řeší dluhy své rodiny. „Podle našeho průzkumu mezi 40 až 50 % žen v závislosti na regionu jsou matky samoživitelky. Často se také setkáváme s případy, kdy ženy poskytují placené sexuální služby, aby měly peníze na splácení dluhů svých příbuzných,“ doplňuje Poláková.

Mezinárodní den žen se slaví od roku 1909. Vyjadřuje respekt k ženám a podporuje úsilí za jejich zrovnoprávnění. Organizace spojených národů od roku 1996 vyhlašuje na každý rok specifické zaměření tohoto svátku. Rok 2013 je spojen s bojem proti násilí na ženách.

ROZKOŠ bez RIZIKA existuje již přes dvacet let. Cílem sdružení je prevence, diagnostika a léčba sexuálně přenosných infekcí a snížení negativních sociálních důsledků spojených s provozováním prostituce. Cílovou skupinou jsou osoby s rizikovějším sexuálním chováním a životním stylem. Jedná se převážně o ženy poskytující placené sexuální služby.

V současné době má R-R tři pobočky, devět týmů pracujících ve dvanácti krajích České republiky a k dispozici mobilní ambulanci s malou gynekologickou ordinací. Sdružení pravidelně pořádá akce pro veřejnost, např. AIDS day, kdy nabízí poradenství a testování na HIV zdarma, připravuje besedy, přednášky, ale i divadelní představení. Více na www.rozkosbezrizika.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz