Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita Olomouc slaví 20 let zamyšlením nad hodnotami

16. 11. 2012 - OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc]

„Na konferenci zazní příspěvky zaměřené na pohled do minulosti, věnující se charakteristice současného stavu a bude příležitost pojmenovat i vize rozvoje v budoucnu. Zaměření na křesťanské hodnoty má posloužit k revidování základů, na nichž Charita stojí a má stát,“ upřesnil za organizátory Petr Prinz z Charity Olomouc.

Záštitu nad akcí převzal olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, který také přednese svůj příspěvek zaměřený na další působení Charity. Dále v programu od 9:00 mj. vystoupí hosté z Arcidiecézní charity Olomouc, Cyrilometodějské teologické fakulty olomoucké univerzity či Bratislavské arcidiecézní charity. Důležitým bodem čtvrtečního setkání bude i panelová diskuse. V panelu od 13:15 hod. zasedne, kromě již zmíněného arcibiskupa Graubnera, ředitel Charity ČR Oldřich Haičman a paní Zuzana Havrdová z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.

Ředitelka Charity Olomouc Ludmila Gottwaldová ke čtvrteční akci dodává: "Konferenci považuji za velkou příležitost pro Charitu. V každodenní činnosti musíme vyznávané hodnoty realizovat, ale prostor o nich diskutovat moc často nemáme. O to více si vážím účasti našeho zřizovatele, pana arcibiskupa Graubnera, na tomto setkání. Rovněž nás velmi těší zájem o tuto konferenci mezi kolegy z Charit v různých koutech republiky, ale i dalších organizací."

Součástí celodenního programu konference bude i představení nové publikace „Charita v Olomouci 1922-2012“, která je dalším příspěvkem k oslavám 20 let existence Charity Olomouc a devadesátiletého výročí charitního působení na území olomoucké arcidiecéze i samotné Olomouce.

Arcibiskupský palác v Olomouci naleznete na adrese Wurmova 9. Polední přestávka bude mezi 12:00-13:00, předpokládaný konec je v 15:00. Konference se koná ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci a CARITAS-Vyšší odbornou školou sociální Olomouc.

Svou účast na akci prosím potvrďte do 21. listopadu 2012, 12:00, a to Mgr. Františkovi Jemelkovi (frantisek.jemelka@olomouc.charita.cz, 736 764 810).


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz