Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ochránci zvířat i letos připomenou Světový den bez kožešin

19. 11. 2012 - PRAHA [Econnect/Svoboda zvířat]

Na problematiku kožešinové módy upozorní i letos ochránci zvířat v rámci Světového dne bez kožešin, který připadá na pátek 23. listopadu. Na náměstí Republiky v Praze uspořádá organizace Svoboda zvířat mezi 11. a 18. hodinou informační stánek spojený se sběrem podpisů pod Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR a rozdáváním letáčků s informacemi o ochraně zvířat. Nebude chybět ani překvapení v podobě spuštění nové kampaně podpořené známými osobnostmi.

„Svoboda zvířat uspořádá při příležitosti Světového dne bez kožešin informační stánek na náměstí Republiky v Praze, kde budou k dispozici materiály nejen o problematice kožešinové módy. Naši dobrovolníci pak budou oslovovat kolemjdoucí s nabídkou podpisu Petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR, kterou již podepsalo přes 8 500 občanů a občanek České republiky. Nebude chybět ani promítání tematických dokumentů a záběrů z kožešinových farem,“ popisuje průběh akce Lucie Moravcová, předsedkyně Svobody zvířat, a dodává: „Můžeme slíbit, že účastníci akce se mohou těšit i na překvapení v podobě spuštění nové kampaně, kterou podpořilo několik známých osobností.“

Světový den bez kožešin (Fur Free Friday) pochází z USA, kde se již stalo zvykem pořádat protikožešinové demonstrace každý pátek po dni Díkůvzdání. Tento den vyráží většina Američanů na předvánoční nákupy. První nenásilná akce proti kožešinám proběhla již v roce 1985 před obchodním domem Macy´s v New Yorku a Sacramentu. Postupně se nápad ujal po celém světě. V tento den proběhnou demonstrace proti kožešinovému průmyslu v mnoha zemích světa.

Svoboda zvířat je česká nezisková organizace na ochranu zvířat. Od roku 1999 vede kampaň Proti srsti, jejímž cílem je prosadit zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v České republice a snížit prodejnost pravých kožešin.

Více informací najdete na www.protisrsti.cz, případně na www.svobodazvirat.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz