Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

AI: Plyšoví výsadkáři žádají propuštění běloruských vězňů svědomí

24. 9. 2012 - BRNO [Amnesty International Brno]

Brněnská skupina Amnesty International si vás dovoluje informovat o své nové kampani nesoucí název „Plyšoví výsadkáři – za propuštění běloruských vězňů svědomí“. Martina Čichoňová, koordinátorka Brněnské skupiny, k zahájení nové kampaně říká: „Amnesty International Brno chce navázat na akci švédské reklamní firmy, která prostřednictvím plyšových medvídků poukázala na systematické porušování lidských práv v Bělorusku. Veřejnost budeme po celý rok seznamovat s jednotlivými případy vězňů svědomí a pomocí symbolických medvídků, petic a fotopetic vyvíjet tlak na příslušné běloruské úřady za jejich osvobození."

Tímto si vás také dovolujeme pozvat na zahájení kampaně v neděli dne 23. září 2012 spojené s premiérou divadelní hry s názvem „Kalhotky“. Zahájení kampaně proběhne v 19:00 hodin na terase výškové administrativní budovy BVV (Výstaviště 1), divadelní představení pak v 19:30 na stejném místě.

Tato kampaň je vedena za propuštění Alese Bialiackého a dalších vězňů svědomí v Bělorusku. K výzvám za propuštění Bialiackého, předsedy běloruské lidskoprávní organizace Vjasna, se Brněnská skupina Amnesty International přidala již bleskovou peticí z konce listopadu loňského roku. Pozdravy do vězení a dopisy požadující jeho osvobození směřovaly do Běloruska i z prosincového Maratonu psaní dopisů.

I vy můžete vězně svědomí podpořit podpisem petice, vaší fotografií, která bude zařazena do fotopetice, ale můžete také přinést plyšové medvídky, kteří budou poté s výzvou k dodržování lidských práv a peticemi zasláni běloruskému prezidentovi a běloruskému velvyslanci do Prahy. Na medvídky můžete uvázat žlutou stužku se jménem uvězněného.

Kampaní za propuštění Alese Bialiackého a dalších vězňů svědomí se Brněnská skupina Amnesty International připojuje k festivalu by.BY, na kterém Divadlo Feste upozorní na stav lidských práv v Bělorusku. Hru Kalhotky od Pavla Pražka režíroval Břetislav Rychlík a diváci se mohou těšit na Anežku Kubátovou nebo Roberta Mikluše v dramatu o mladé osamocené ženě Nině.

Hned v úterý 25. 9. 2012 se mezi 17. a 18. hodinou se Amnesty International Brno připojí se svým informačním stánkem k vernisáži Belarus Press Photo, kde budete mít taktéž možnost podepsat petici či se vyfotit na fotopetici a získat informace o jednotlivých případech vězňů svědomí. Tato kampaň bude pokračovat v průběhu celého podzimu až do konce Týdne lidských práv, který bude probíhat v prosinci.

Vernisáž výstavy Belarus Press Photo proběhne v Domě pánů z Kunštátu od 19 hodin (Dominikánská 9). Jedná se o soutěž profesionálních fotožurnalistů, která probíhá každoročně pod celosvětově uznávanou značkou Press Photo v Minsku pod vedením běloruských fotografů Vadzima Zamirouski a Julie Daraškevič. Výběrem reportážních fotografií, které mapují události významné pro Bělorusko či zobrazují významné osobnosti, se soutěž snaží přispět k větší otevřenosti a profesionalizaci běloruského zpravodajství a svobodné výměně informací.


-red-
Lucie Paseková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz