Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sting koncertuje v Rusku a vzkazuje: Odsuzuji zacházení s Pussy Riot!

27. 7. 2012 - PRAHA [Econnect/AI]

Hudebník Sting se připojil k Amnesty International a odsuzuje zacházení ruských úřadů s Pussy Riot, tamní punk rockovou kapelou. Amnesty považuje tyto tři ženy za politické vězně zadržené pouze za pokojné a nenásilné vyjádření vlastního přesvědčení. Amnesty vyzývá ruské úřady, aby trojici žen okamžitě propustily.

Sting, který zahrál včera v Moskvě a zítra se chystá koncertovat v St. Peterburgu, komentoval událost následovně: "Je otřesné, že by hudebnice z Pussy Riot mohly čelit trestům vězení až na sedm let. Vyjádření odporu je přece legitimním a nezbytným právem v jakékoli demokracii. Moderní politici musí tuto skutečnost tolerovat. Schopnost odhadnout míru - a smysl pro humor - jsou znakem síly, nikoli slabosti. Doufám, že ruské úřady zcela jistě upustí od svých vykonstruovaných obvinění a umožní těmto ženám, umělkyním, vrátit se zpět ke svým životům a dětem."

"Amnesty bude nadále pokračovat v kampani za jejich propuštění tak dlouho, jak to bude nutné. Jejich podpora roste stejně jako podpora naší písemné kampaně.. Ta se stala velmi populární a dosud se k ní připojilo vice než 12 000 lidí," ujišťuje v podpoře Amnesty International ředitelka její britské pobočky Kate Allen.

Minulý týden moskevský soud rozhodl, že Pussy Riot musí zůstat v šestiměsíční vyšetřovací vazbě poté, co členky skupiny v únoru zpívaly protestní píseň v hlavním moskevském ortodoxním kostele.

Maria Alekhina, Ekaterina Samutsevich a Nadezhda Tolokonnikova, které jsou obviněny z “chuligánství na základě náboženské nesnášenlivosti”, čelí možnému trestu odnětí svobody až na sedm let. Předběžná slyšení v daném případu již začala a trojici bylo nařízeno zůstat v předsoudní vazbě až do ledna 2013.

Pussy Riot vystoupily s protestní písní “Virgin Mary, redeem us of Putin” (Panno Marie, spas nás před Putinem) v katedrále Krista Spasitele v Moskvě 21. února. Několik z nich mělo kukly. Píseň vyzývala Pannu Marii, aby se stala feministkou a vyhnala Vladimíra Putina. Píseň také kritizovala oddanost a podporu Putinovi prokazovanou některými představiteli ruské ortodoxní církve. Šlo o jedno z mnoha vystoupení určených jako protest proti Vladimíru Putinovi v nadcházejících ruských březnových prezidentských volbách.

Ruské úřady následně 4. března zadržely Mariu Alekhinu a Nadezhdu Tolokonnikovu a 15. března Ekaterinu Samutsevich s prohlášením, že byly maskovanými zpěvačkami. Jedna z žen, Nadezhda Tolokonnikova, přiznala, že je členkou širší skupiny Pussy Riot a že se zúčastnila protestu. Druhé dvě ženy jakoukoli účast na protestu v katedrále popřely.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz