Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Učitelé navštívili ekologickou obec Hostětín

31. 5. 2012 - PRAHA [Econnect]

Učitelé z Vysočiny, kteří v loňském roce absolvovali specializační studium pro koordinátory environmentální výchovy, navštívili o víkendu Hostětín, vesnici v Bílých Karpatech, která se v roce 2010 stala i jedním z cílů návštěvy prince Charlese.

Obec Hostětín leží na úpatí Bílých Karpat v údolí potoka Kolelač. Svou proslulost získala díky realizaci velkého množství projektů založených na využívání místních zdrojů a technologií šetrných k životnímu prostředí. To byl hlavní důvod, proč se sem učitelé z Vysočiny vydali. Pedagogové si vyzkoušeli bydlení v pasivním domě Centrum Veronica, které bylo postaveno v roce 2006 jako první česká veřejná budova splňující pasivní standard. V rámci exkurze navštívili obecní kořenovou čistírnu odpadních vod, seznámili se s provozem obecní výtopny na dřevní štěpku, prohlédli si sušírnu ovoce a ochutnali jablečný mošt, vyráběný od roku 2000 v místní moštárně občanským sdružením Tradice Bílých Karpat.

Kromě Hostětína navštívili učitelé základní školu Brumov - Bylnice, kde získali inspiraci z interiérů i výukových prvků a dále KOSENKU (základní organizaci ČSOP) ve Valašských Kloboukách, jejímž posláním je zejména ochrana a obnova přírody, krajiny, životního prostředí a kulturního dědictví regionu jižního Valašska. „Z Kosenky jsme zamířili do kopců nad Valašskými Klobouky. Našim cílem byly orchidejové louky v přírodní rezervaci Javorůvky, kde právě kvetl prstnatec májový a šalvěj luční,“ doplňuje Jana Čížková, koordinátorka specializačního studia.

Mírný adrenalin zažili učitelé při splouvání meandrů řeky Moravy, neboť pro některé to byla první plavba na raftu. Odměnou za vytrvalé pádlování jim bylo spatřit kulíka říčního, hnízdícího na březích řeky, břehule říční, poletující nad hladinou, bobří skluzavky a v neposlední řadě malebná zákoutí samotné řeky. Do cíle nejen cesty, ale i celého studia dopluli všichni zúčastnění opálení a mírně unavení.

Tato exkurze byla poslední z akcí pořádaných v rámci projektu „Příroda Vysočiny je naší učebnou“ pro absolventy specializačního studia. Projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz