Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Žižkov sobě si už popáté nadělí rozmanité kulturní aktivity

7. 5. 2012 - PRAHA [Econnect/Žižkov sobě]

Už tradičně ožijí veřejná prostranství Žižkova a Vinohrad kulturními akcemi pořádanými v rámci festivalu ŽIŽKOV SOBĚ. Letos to bude po páté, kdy jsou zváni všichni obyvatele i návštěvníky této pražské části na zajímavá divadelní představení, dva hudební večery a k dalším aktivitám. Všechny akce mají vstup volný.

Festival zahájí 10. května vernisáž výstavy uspořádané u příležitosti 80.výročí Klubu fotografů amatérů v Žižkově. V rámci této expozice budou mít návštěvníci v prostorách VZP v Orlické ulici možnost vidět fotografie pořízené právě v ulicích Prahy 3. Výstava potrvá do 29. června.

24. a 28. května v odpoledních hodinách se vypraví na cesty Mogul a předvede Na Parukářce, náměstí Jiřího z Poděbrad i v ulicích malou hudební show. Velmi zdařile výtvarně provedená úprava vysloužilého hasičského vozu je zajímavou scénou pro několik variant hudební a taneční show i představení pohybového divadla.

Na německý soubor Bängditos a pražskou premiéru jeho představení Überfluss vás pozveme 29. května ve 21 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Jejich pouliční představení je plné fantastické směsice proměn světla, hudby, vody a radosti z hraní.

Od 1. června bude ve foyeru Paláce Akropolis k vidění výstava Jitky Kopejtkové a skupiny INDYART s názvem Křehké omítky, která zajímavě dokumentuje graffiti z pražských fasád.

13. a 14. června bude tradičně Vrch sv. Kříže – Parukářka patřit hudbě. První večer potěší příznivce ska a reggae a druhý večer přivítáme anglickou skupinu Dub Pistols a držitele ceny Apollo, který si říká Bonus. V odpoledních hodinách se uskuteční módní přehlídka žižkovských obchodů.

16. června proběhne během dne v Paláci Akropolis Český pohár ve fotbálku a akci zakončí Afterpárty. Na Parukářku pozveme od 15 hodin milovníky ekvilibristiky, aby oslavili Den žonglování.

22.června. opět vyrazí v rámci projektu Traffic Dance na cesty Mogul a jeho spanilá jízda bude zároveň pozvánkou na 27. června, kdy na náměstí Jiřího z Poděbrad proběhnou dvě zajímavá představení. Od 17 hodin to bude premiéra hudebně tanečního představení Traffic Dance – DRUMS a od 21 hodin česká premiéra představení Traffic Dance – SHOW.

23. června bude patřit Dopravní hřiště v Jilmové ulici edukativní akci pro děti i jejich rodiče. A 26. června proběhne na Židovských pecích den s KUBBem. Návštěvníci se seznámí s touto oblíbenou švédskou hrou formou workshopů s instruktory, připravena je soutěž školních týmů i otevřený turnaj. Sportovní akci hudebně doplní DJský stan Radia 1.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz