Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Videospot Sítě ekologických poraden nasměruje instituce i firmy k zájmu o klima

23. 3. 2012 - FRÝDEK-MÍSTEK [Econnect/STEP]

Síť ekologických poraden připravila nový videospot, který vtipnou formou přispívá k uvědomění si našich každodenních aktivit s dopady na klimatické změny planety. Divák se dozví, že k ochraně klimatu může přispět každý z nás, každá organizace, každá firma. Prohlédněte si jej na: http://www.ekoporadna.cz/video/#4.

„Opatření, která povedou k ochraně klimatu jsou součástí všech aktivit k zavedení udržitelné spotřeby v kancelářích. Například v zahraničí existují projekty, kde zaměstnanci mají své „energetické či klimatické pasy“, do kterých jsou zaznamenávány úspory CO2. Pravidelně je tak vyhodnocována snaha každého jednotlivce k ochraně životního prostředí,“ říká Šárka Kšiňanová, koordinátorka projektu Ochrana klimatu ve vazbě na poradenství pro udržitelnou spotřebu v jehož rámci byl videospot vyroben.

Obecní a městské úřady, školy, penziony pro seniory, kulturní zařízení, knihovny apod. hrají v tomto ohledu velmi významnou roli, protože to jsou instituce, které hospodaří s veřejnými finančními prostředky. A ty nejsou zanedbatelné. Uvádí se, že v České republice představují asi až 20% HDP.

Již dnes se dá říct, že přibývají instituce, které chtějí svou kupní sílu využít pro odpovědnější spotřebu, které se zajímají o to, jaké prostředí poskytují svým zaměstnancům, návštěvníkům a klientům, které si zjišťují u zboží a služeb, za jakých podmínek jsou vyráběny či provozovány a jaký mají dopad na životní prostředí. Tyto vysoce motivované úřady již zavedly tzv. zelené úřadování a jsou příkladem ostatním.

Toto krátkostopé video navazuje na již dříve vydané videospoty, které byly přijaty s velmi pozitivním ohlasem. „Videospoty používáme velmi často při školeních úředníků státní správy. Pro účastníky jsou příjemným osvěžením, přednáška je díky nim hodnocena velmi kladně,“ komentuje vydání videospotu Šárka Kšiňanová.

Pracovníci Sítě ekologických poraden a jejich členských organizací (více viz www.ekoporadna.cz) pomáhají těm, které myšlenka „zeleného úřadování“ zaujala i formou konzultací, seminářů, publikací. Připravili pro ně internetovou stránku www.zeleneuradovani.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz