Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zelený kruh: Co děti potřebují ke spokojenému životu?

6. 3. 2012 - PRAHA [Econnect/Zelený kruh]

„Je možné být šťastný bez auta a televize? Co dalšího by mi nechybělo? Mohou si lidé v chudších částech světa dovolit to, co já?“ ptá se Zelený kruh dětí a těší se na jejich výtvarné zpracování tématu v soutěži „To vážně mít nemusím. Jedná se o 2. ročník výtvarné soutěže, jež je vyhlášená u příležitosti dvacátého výročí Summitu Země, zásadního milníku v celosvětové ochraně přírody. Zúčastnit soutěže se mohou děti ve věku 6 až 10 let a 11 až 15 let. Výtvarníci a výtvarnice se mohou zapojit do soutěže s libovolnou technikou například s fotografií, obrazem, reliéfem, sochou či filmem.

Cílem soutěže je zamyšlení nad potřebností či nepotřebností věcí, které si neustále pořizujeme. Odpovědná spotřeba a trvale udržitelný životní styl přitom mohou dobře oslovit právě nejmladší generaci. Téma spotřeby je také hlavním tématem Ekofestivalu 2012, který se uskuteční 5. června na náměstí Míru.

Výtvarná soutěž končí 15. května 2012. V odborné porotě zasedne paní Kateřina Jechová (radní MČ Prahy 2, která převzala nad soutěží záštitu), Květuše Kovářová (vedoucí oddělení kultury MČ Prahy 2) a Júlia Sokolovičová (ředitelka Zeleného kruhu). Vítězové budou vyhlášení v rámci hlavního programu Ekofestivalu, při němž budou vystavená soutěžní díla. Výstava vybraných děl bude přesunuta do prostor radnice Městské části Prahy 2, kde potrvá dokonce září.

Pokud máte chuť se soutěže účastnit, zašlete nebo zaneste své dílo na adresu Zelený kruh, Lublaňská 18, 120 00 Praha 2. Pravidla soutěže naleznete na www.zelenykruh.cz/cz/soutezzk/.

Mgr. Júlia Sokolovičová uvádí: „Svůj konzumní životní styl často ospravedlňujeme tím, že se snažíme vybudovat zázemí pro své děti. Chtějí ale ti nejmenší z nás opravdu svět plný věcí z plastu na jedno použití? Dokud se jich nezeptáme, nikdy to nezjistíme.“

Mgr. Zdenka Šimková uvádí: „V minulém roce zaznamenala výtvarná soutěž při Ekofestivalu nečekaný ohlas. Velmi příjemně nás taky překvapila kvalita výtvarných prací. Je znát, že děti o svém životním prostředí přemýšlejí a často jim na něm záleží mnohem více než dospělým.“


Poznámky:
[1] Jeho cílem bylo vytvořit dohodu o tom, jak má vypadat trvale udržitelný rozvoj, jakým způsobem jej dosáhnout a jakou má mít podobu v různých zemích, zejména v rozvojových. Mělo se vyjasnit, do jaké míry se podaří proměnit teoretické zásady v praktická opatření, a zda se tu podaří dosáhnout celosvětového konsensu o změně klimatu a o ochraně biodiverzity. V Riu byly dále připraveny a schváleny tři důležité dokumenty. Více zde.
[2] Všichni návštěvníci získají praktické spotřebitelské rady, jak a kde šetrně nakupovat. Mohou se ale také informovat se o tom, čím se zabývají ekologické neziskové organizace, poslechnout si příjemnou hudbu a zapojit se do zajímavých aktivit pro děti i dospělé. Více zde.
[3] Hlavní cenu pro vítěze soutěže a jeho třídu nabídl Cirkus TeTy se svým dvouhodinovým workshopem o žonglování a tricích na visuté hrazdě. Další výherci obdrží ceny od partnerů Ekofestivalu, jimiž jsou CENIA, Městská část Praha 2, Rock Point, ekolo.cz a Zelená domácnost.

-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz