Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Blanenští naplánují nábřeží společně se studenty architektury

5. 3. 2012 - BRNO [Econnect/Veronica]

Blanenští mohou plánovat nábřeží Svitavy společně se studenty architektonických škol. Setkání s názvem Jaké chcete nábřeží v Blansku? odstartuje ve čtvrtek 8. března čtyřdenní workshop mladých architektů v Blansku, během něhož vzniknou první koncepty nábřeží. Výsledné návrhy předloží studenti koncem května. Ve výběru kvalitních návrhů bude mít slovo odborná porota, o vítězných rozhodnou obyvatele Blanska v anketě.

Setkání navazuje na loňskou květnovou akci Pěšky nebo kolem kolem Svitavy? iniciovanou Ekologickým institutem Veronica. Původní diskuse o podobě a bezpečnosti provozu plánované stezky mezi blanenským vlakovým nádražím a zastávkou vyústila v požadavek na koncepční zpracování celého prostoru nábřeží. Ten zazníval jak od přítomných odborníků, tak od blanenských obyvatel. „Blanenské trápila nejen otázka, jak na nedělené stezce bezpečně projede cyklista, bruslař i maminka s kočárkem, ale chyběla jim i místa, kde si sednout, přiblížit se řece, zabavit děti,“ uvádí organizátorka akce Monika Vokálová z Ekologického institutu Veronica.

Na podněty z loňského setkání zareagovalo Město Blansko. Vytvoření koncepčního návrhu blanenského nábřeží Svitavy nabídlo studentům a studentkám architektonických a uměleckých škol prostřednictvím soutěže. Olga Hořavová, vedoucí Galerie města Blanska, uvedla: „Nyní je přihlášeno přes 20 studentů. Ti se v Blansku zúčastní čtyřdenního workshopu, který pro ně připravil tým prof. Havliše z brněnské Fakulty architektury VUT ve spolupráci s Galerií města Blanska“. Podmínkou soutěže je účast studentů na setkání s obyvateli Blanska ve čtvrtek 8. března. Setkání začne v 16 hodin na mostě u vlakové zastávky Blansko město. Blanenští tak budou mít možnost říct přímo architektům, co jim na nábřeží chybí, co by zde chtěli dělat a jak by si jej představovali. „Doufáme, že lidé využijí možnosti sdělit svůj názor přímo architektům a že se v zahraničí i v jiných českých městech běžné metody zapojování veřejnosti do plánování a rozhodování začnou hojně využívat také v Blansku při utváření veřejného prostoru,“ míní Vokálová.

„Setkání studentů s Blanenskými odstartuje čtyřdenní workshop. V prostorách galerie čeká na studenty práce v týmech s lektory a přednášky. Na některé bloky jsou zváni i obyvatelé Blanska,“ uvedla Olga Hořavová, vedoucí Galerie města Blanska. V pátek 9. 3. v 17 hodin zavítá do galerie Jaroslav Ungerman, který představí zahraniční zkušenosti a příklady dobré praxe úprav řek a jejich nábřeží, a Eva Nečasová z Muzea Blansko popovídá o historii Svitavy, v 19 h vystoupí doc. Ing arch. Karel Havliš, odborník na architekturu nábřeží. V sobotu 10. 3. promluví v 16 h Denisa Müllerová na téma permakultura ve veřejném prostou. V neděli 11. 3. studenti představí ve 14 hodin výsledky workshopu. Na všechny tyto bloky je zvána i veřejnost. Více informací je k nalezení na www.veronica.cz/svitava a na www.facebook.com/blanenskenabrezisvitavy.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz