Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Cesty městy: Šance, jak zviditelnit kvalitní dopravní projekty

29. 2. 2012 - BRNO [Econnect/Nadace Partnerství]

Nadace Partnerství vyhlašuje 11. ročník celostátní soutěže Cesty městy, která se zaměřuje na stavební projekty dopravního charakteru ve městech a obcích celé republiky. Podmínkou účasti je realizace dopravních řešení v období posledních pěti let a jejich příznivý vliv na životní prostředí. Uzávěrka příjmu přihlášek je 31. května 2012, generálním partnerem soutěže je opět společnost Škoda Auto.

„Naším cílem je zviditelnit a odměnit kvalitní dopravní řešení realizovaná v České republice, která se mohou stát inspirací pro ostatní,“ říká Petr Šmíd Nadace Partnerství. „Za deset let trvání soutěže odborná porota zhodnotila téměř 250 přihlášených dopravních řešení. Oceněno bylo více než 60 projektů, mezi něž byly rozděleny finanční odměny v hodnotě přes 3 miliony korun,“ dodává Šmíd.

Do soutěže Cesty městy je možné přihlásit dopravní řešení zaměřená na zvyšování bezpečnosti provozu, zkvalitňování veřejného prostoru a optimální uspořádání automobilové, cyklistické, pěší a veřejné dopravy. Přihlášky do soutěže mohou zasílat nejen města, ale i další orgány místní správy, tedy městské části, obce, sdružení obcí nebo mikroregiony.

Již šestým rokem je generálním partnerem soutěže Cesty městy společnost Škoda Auto. “Podpora projektů a opatření, která zvyšují bezpečnost všech účastníků dopravního provozu, patří v oblasti společenské odpovědnosti do našich priorit,“ připomíná Michal Kadera, vedoucí oddělení Vztahy s veřejnými institucemi ve Škoda Auto. Dalšími partnery soutěže jsou společnosti 3M Česko, Národní síť Zdravých měst ČR a Svaz měst a obcí ČR, mediálními partnery potom publikace Moderní obec a Dopravní inženýrství.

Slavnostní vyhlášení vítězů letošní soutěže proběhne veřejně 20. září. Více informací o soutěži, včetně ojedinělé databáze oceněných projektů zklidňování dopravy v ČR, naleznete na www.cestymesty.cz.

Nadace Partnerství pomáhá lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné znalosti i služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojení veřejnosti do výsadeb stromů, ochrany přírody, šetrné dopravy a turistiky nebo vytváření kvalitních veřejných prostranství. Během 21 let své existence podpořila prostřednictvím nadačních příspěvků ve výši 280 miliónů korun na 3 000 projektů. Společně se čtyřmi sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí asociace Environmental Partnership Association.

V oblasti dopravy se Nadace Partnerství zabývá podporou environmentálně šetrných způsobů dopravy, zklidňováním dopravy ve městech a obcích a bezpečnými cestami do škol. Každoročně vyhlašuje soutěž Cesty městy, uděluje granty Na zelenou a nabízí své služby v oblasti plánů mobility.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz