Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita ČR pomáhá v Somálsku

9. 11. 2011 - PRAHA [Econnect]

Charita ČR poslala více než 1,2 milionu korun přímo do jižní části Somálska, sužovaného od letošního července hladomorem. Za odeslané peníze dostane 200 rodin poukázky na jídlo a vodu, které by jim měly vystačit na dobu šesti měsíců.

Od letošního července sužuje Africký roh včetně Somálska hladomor, který zasáhl do konce září 13,3 milionů lidí. Mnoho obyvatel Somálska prchlo do sousední Etiopie. Většina humanitárních organizací proto svou pomoc směřuje právě tam. Charita ČR ve spolupráci s irskou organizací Trocaire pomáhá přímo v Somálsku. Z bezpečnostních důvodů, zejména z důvodů ochrany místního partnera nelze uvést, do kterého konkrétního regionu pomoc přesně směřuje.

Na účet sbírky pro Somálsko a Etiopii, kterou vyhlásila Charita ČR v srpnu, přišlo doposud přibližně 7,8 milionu Kč. Prostředky budou ve spolupráci s našimi partnery použity také v uprchlických táborech v Keni, pro podporu místních komunit v Etiopii a v méně dostupné Eritrey.

„Je skvělé, že můžeme konečně pomoci i lidem přímo v Somálsku, kam se zahraniční pomoc dostává velmi obtížně kvůli komplikované politické situaci,“ komentuje odeslání peněz Oldřich Pospíšil, vedoucí oddělení humanitární a rozvojové spolupráce Charity ČR. Zároveň dodává: „Díky vybraným prostředkům od českých dárců budeme moci zajistit především jídlo, vodu, sanitární zařízení a jiné dodávky i v dalších zemích Afrického rohu.“

Charita ČR děkuje všem dárcům, kteří přispěli či v budoucnu přispějí na účet sbírky pro Somálsko a Etiopii, číslo účtu: 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 103 pro Somálsko a 146 pro Etiopii.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz