Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Soused netopýr dorazil na Benešovsko

8. 9. 2011 - PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů]

V rámci akce, kterou zahájila v průběhu letošního dubna Česká společnost pro ochranu netopýrů, jsou udělováním památeční plakety a certifikátu odměňováni lidé, kteří přispěli k ochraně netopýrů tím, že jim umožnili obývat úkryt ve svém domě. Řada druhů netopýrů je totiž vázána na úkryty v lidských stavbách a jejich úbytek – spojený často s rekonstrukcemi a zateplováním domů - je v současnosti jedním z hlavních faktorů, které je ohrožují. „Cílem akce je podpořit ochranu těchto druhů a zároveň zviditelnit pozitivní příklady, které jsou dokladem toho, že soužití s netopýry v jednom domě není problémem, jak se řada lidí často obává“, vysvětlila koordinátorka projektu Petra Schnitzerová.
Plaketa o velikosti pohlednice je určena k instalaci na stěnu domu, kde bude signalizovat, že jeho majitelé jsou přátelé netopýrů. Držitelé plakety a oceněné aktivity jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách projektu www.sousednetopyr.cz. „Dosud bylo předáno 17 plaket – mezi oceněnými jsou např. bytová družstva, chataři, farnosti, majitelé hradů a zámků, ale i školy, firmy či úřady. Hrad v Týnci nad Sázavou je nyní osmnáctou oceněnou lokalitou, kde se skvěle podařilo skloubit využití věže jako turistické atrakce a vhodného úkrytu pro přibližně stovku netopýrů velkých, kteří zde každoročně odchovávají svá mláďata. Za to patří velký dík hlavně kastelánkám Adrianě Bursové a Magdaleně Timplové, církvi československé husitské jako majiteli objektu i městskému úřadu, který má objekt ve správě,“ dodala Schnitzerová.
Do akce „Náš soused netopýr“ se může zapojit každý. Pokud máte ve svém domě netopýry nebo jste pro ně na domě vytvořili nový potenciální úkryt, např. vyvěšením netopýří budky, stačí o tom napsat krátkou zprávu organizátorům akce, případně poslat dokumentační fotografii, a můžete se stát dalšími držiteli netopýří plakety. Přispějete tím k ochraně těchto ohrožených živočichů dvakrát – vaše aktivita se díky projektu zviditelní jako další pozitivní příklad a inspirace pro ostatní.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz