Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ptáčata: Nezachraňujte nás! Učíme se létat

3. 6. 2011 - PRAHA [Econnect/ČSOP]

Pražská zvířecí záchranka, kterou provozuje Český svaz ochránců přírody, každý den řeší několik případů nalezených ptačích mláďat. Údajně prý padají z hnízda. Není tomu tak – učí se létat a lidskou pomoc k tomu vůbec nepotřebují.

Lidé neustále volají, že našli „opuštěná“ mláďata sojek, strak, kavek, kosů či sýkorek ať jim jedeme pomoci. Je to zbytečné. Ptáčata mnoha druhů, ještě nelétavá, s dorůstajícím opeřením vyskakují z hnízd. To je normální přírodní proces. Rodiče je dokrmují v okolních větvích i na zemi. Většinou k nim není třeba volat ochránce přírody a nejlépe takovým ptáčatům pomůžete, když je necháte na místě. Samozřejmě pokud takové ptáče neposkakuje zrovna po silnici. V takové případě může nálezce odnést ptáčka na nedaleké bezpečnější místo. Ale jen do vzdálenosti několika metrů, aby rodiče dokázali mládě nalézt. Lze je také posadit na větev nejbližšího stromu. U ptáčat, narozdíl od mláďat savců, nehrozí, že by se jich rodiče po dotyku člověkem báli a opustili je. Ptáci se totiž neorientují čichem.

Bohužel poměrně časté jsou i případy, kdy lidé bez předchozího zavolání ptáče seberou a odnesou pryč. Pak už je velmi obtížné ho vrátit zpět rodičům. Musí být předáno do záchranné stanice, kde zbytečně zabírá místo potřebnějším pacientům, a také čas, peníze a energii ochránců přírody. Proto všem, kteří naleznou volně žijícího živočichy a chtějí mu pomoci, důrazně doporučujeme ze všeho nejdříve zavolat ochráncům přírody na telefonní číslo 774 155 155 a poradit se s odborníky.

Pražská zvířecí záchranka pomáhá handicapovaným volně žijícím zvířatům a jejich nálezcům už téměř dva roky. Za tu dobu jsme přijali do péče více než 600 zvířat a telefonicky rozdali tisíce rad. Prosíme, podpořte záchranu zraněných a jinak postižených volně žijících živočichů v Praze. Svůj dar můžete poslat na účet veřejné sbírky Zvíře v nouzi č. 33 55 33 22 / 0800, var. symbol platby: 1111. Více informací: www.zvirevnouzi.cz či www.praha.zachranazvirat.cz


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz