Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zelená mapa pomůže Pražanům najít cykloservisy a obchody

27. 5. 2011 - PRAHA [Econnect/Auto*Mat]

Zelená mapa Prahy, která ukazuje místa pro příjemnější každodenní život v hlavní městě, nabízí další novinku. Pražané v mapě vedle parků, tržišť, sportovních a kulturních zařízení, vegetariánských restaurací, nekuřáckých kaváren a mateřských center najdou také cykloservisy a obchody s koly a cyklistickým vybavením. Vrstvu v internetové verzi mapy vytvořila iniciativa Auto*Mat ve spolupráci se serverem Prahounakole.cz. Autoři věří, že přehlednou síť servisů a obchodů ocení zejména ti, kdo jezdí na kole pravidelně, třeba do práce.

„Zelená mapa zobrazuje na tři desítky vybraných cyklistických servisů a obchodů. Zaměřili jsme se na provozovny, které slouží městským cyklistům a nabízejí kvalitní služby. V mapě nenajdete prodejny značkových kol ani supermarkety, kde mají cyklistické potřeby. Zato přehled opraven a obchodů s kvalifikovaným personálem je kompletní. Se Zelenou mapou v ruce si můžete být jisti, že o vaše kolo bude dobře postaráno,“ říká za tým autorů Vratislav Filler z iniciativy Auto*Mat.

Auto*Mat spustil nabídku servisů a obchodů s koly v souvislosti s kampaní Do práce na kole, jejíž soutěžní část probíhala v květnu. „Stovky Pražanů začaly používat kolo jako dopravní prostředek a věříme, že jej neodloží ani po skončení soutěže. Zejména jim chceme usnadnit shánění náhradních dílů a servisů, kde jim kolo za rozumnou cenu pravidelně zkontrolují a seřídí,“ vysvětluje vedoucí kampaně Vít Masare.

Zelená mapa zobrazuje obchody a servisy zaměřené na městská kola, nebo které provádějí mimozáruční opravy kol ,,z ulice“. Autoři mapy vyzývají Pražany k doplňování údajů. „Jestliže váš oblíbený cykloservis nebo obchod v mapě doposud není, nebo jsou u něj uvedené neúplné informace, nebojte se nám to napsat,“ říká Vratislav Filler z Auto*Matu. Podle něj je kritériem zařazení do mapy fakt, zda servis nabízí opravy kol nezakoupených v daném obchodě, zda má cykloobchod stojan na kola pro návštěvníky nebo zda příslušný podnik nabízí službu půjčovny kol.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz