Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Arnika: Labe spojí plavce z Čech a Německa

17. 5. 2011 - PRAHA [Econnect/Arnika]

Sdružení Arnika zve plavce i neplavce na výlet Labem a po Labi z českého Děčína až do německých Drážďan. Poslední květnový den se do proudu řeky ponoří lidé, kteří tak chtějí upozornit na potřebu chránit přirozený tok Labe a také přírodu Labského kaňonu. Další účastníci je mohou doprovodit na člunech nebo lodích.

Cestou se zastaví přímo v místě, kde by měl vyrůst plánovaný jez: ukáží si zde, jak vysoko nad jejich hlavami by v daném místě byla hladina řeky. Pak doplují přes státní hranice a Bad Schandau až do německé Pirny, kde přespí, aby se druhý den vydali na další část cesty až do Drážďan. Akce nazvaná „Labe nás spojuje“ se koná ve spolupráci s německou iniciativou Flussschwimmen.

Od louky pod děčínským zámkem se vypluje v úterý 31. května krátce po 10. hodině dopolední. Zváni jsou všichni, kteří mají chuť a zájem neobvyklou formou podpořit zachování přirozené podoby labského údolí od Děčína do Drážďan. Mohou se účastnit celé plavby nebo některé z jejích částí, případně plavce podpořit na břehu. Přihlásit se a rezervovat si také místo v lodi (raftu) je možné až do 27. května – v Arnice na telefonu 222 781 471 nebo e-mailem na adrese priroda@arnika.org.

Dva dálkoví plavci, Torsten Kettritz a Claus-Reiner Wolter podobné plavby zaměřené na ochranu řek absolvují již třetím rokem. „Když plaveme, jsme po celý den v těsném kontaktu s řekou. Vnímáme, oč při stavbě jezů a jiných úpravách Labe vlastně jde. Naopak vidíme důkazy toho, jak enormně by příčné stavby poškodily říční krajinu,“ říká Torsten Kettritz a Claus-Reiner Wolter jej doplňuje: “Přístup k Labi pro nás byl dlouhá léta uzavřen - bylo znečištěné a vedla jím hranice. Nyní se stalo živoucím biotopem a také důležitým místem pro rekreaci nás, lidí. Je na něm stále co objevovat. Chtěl bych proto tento přírodní zázrak zachovat pro své vnuky a co nejvíce jej přiblížit svým současníkům“.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz