Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Projekt Mrkvička podporuje ekologickou výchovu. Už se do něj zapojilo více než 60 školek

2. 5. 2011 - PRAHA [Econnect]

Již půl roku pomáhá projekt Mrkvička s ekologickou výchovou v mateřských školách na Vysočině. Za tuto dobu se do něj přihlásilo 62 školek.
Mrkvička je název projektu podporujícího ekologickou výchovu do mateřských škol kraje Vysočina, kterému v listopadu 2010 vdechla život organizace Chaloupky o.p.s. Během prvního půl roku toho realizační tým stihl už hodně.

„V databázi je zaregistrováno dvaašedesát školek, v lednu a únoru proběhla první série metodických seminářů nazvaných Čtvero ročních období ve Velkém Meziříčí, v Havlíčkově Brodě a v Pelhřimově a na konci března i krajská konference o ekologické výchově v mateřských školách,“ přibližuje Jana Čížková, členka programového týmu. Ve stejné době byly školkám odeslány i tištěné bulletiny tematicky zaměřené na problematiku školních zahrad.

V mimořádné rozesílce pak mrkvičkové školky obdržely metodickou pomůcku “Vývoj mravence“, pětivrstvé puzzle znázorňující vývoj mravence. V dohledné době se učitelky MŠ mohou těšit na exkurzi do Brna, která je stejně jako ostatní aktivity projektu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost zdarma díky podpoře z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. „Mezi Soběšice a Útěchov se do lesní školky Jezírko, která je jedním z pracovišť střediska ekologické výchovy Lipka, účastnice vydají třiadvacátého května,“ upřesňuje Čížková. Přihlášky na tuto akci již byly spuštěny na webu Chaloupek (www.chaloupky.cz).

Pedagogové mateřských škol mohou mimo jiné využívat i poradenství. Na programový tým ve složení Marie Rajnošková, Jana Čížková a Jana Audy se mohou obracet např. s žádostí o pomoc při realizování projektů týkajících se ekologické výchovy v MŠ, pomoc s přípravou akcí, zapůjčení odborné literatury či metodických pomůcek, zřízení a využití školní zahrady, ekoprovoz MŠ a podobně.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz