Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Plzeňské farmářské trhy budou ve znamení ryb a Velikonoc

13. 4. 2011 - PLZEŇ [Econnect]

Dne 16. dubna 2011 se uskuteční další Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě - nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12, u Mlýnské strouhy, Plzeň) od 8 do 13 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Plzeňské farmářské trhy jsou součástí projektu Plzeň 2015. Tyto trhy se ponesou ve znamení ryb a Velikonoc. Představí se nejen kampaň Ryba domácí, ale nakoupit si bude možné i široký sortiment ryb.

Ryby patří k Velikonocům

Velikonoce jsou nerozlučně spjaty s křesťanským půstem, ke kterému jsou právě ryby vhodné. Na druhých Plzeňských trzích se proto představí tři prodejci ryb, kteří nabídnou pstruhy, siveny, jesetery, kapry a další čerstvé i zpracované ryby. Z Plzeňského kraje přijede pan Krutina hospodařící v CHKO Český les a prodávat své výrobky budou i klatovští rybáři ze Zpracovny ryb Klatovy. Třetí prodejce pochází ze Šumavy z Pstruhařství Mlýny. "Ryby jsou jedním z nejpopulárnějších prodejních artiklů na našem trhu," konstatuje Tomáš Popp, koordinátor Plzeňských farmářských trhů z občanského sdružení ENVIC. K tématu ryb se váže i kampaň Ministerstva zemědělství Ryba domácí. Ta se na trhu bude prezentovat prostřednictvím kuchařské show Petra Stupky a aktivitami pro děti.

Plzeňské farmářské trhy rozšiřují prodejní prostor

Avizované rozšíření prodejního prostoru bude od soboty 16. dubna realitou. Díky výborné spolupráci s Městským obvodem Plzeň 3 se podařilo velmi rychle vypořádat povolení záboru veřejného prostranství v Pallově ulici. "Celá ulice Pallova u Mlýnské strouhy v Plzni bude pro dobu konání Plzeňských farmářských trhů uzavřena a budou na ni umístěny prodejní stánky. Vytvoříme tak komfortnější prostředí pro návštěvníky i prodejce," dodává Tomáš Popp.

"Pro Městský obvod Plzeň 3 jsou Plzeňské farmářské trhy službou veřejnosti, která má jejich prostřednictvím možnost nakupovat vynikající originální a především místní produkty. Velice rádi jsme je podpořili, protože kvalita stravování patří k městu kultury stejně jako například divadelní představení," vysvětluje starosta ÚMO 3 Jiří Strobach.

Prodávat se bude i přírodní hnojivo z farmy v Líních u Plzně

Na druhém Plzeňském farmářském trhu v roce 2011 se představí již tradiční, ale opět i noví prodejci -- zelináři z Litoměřicka, Plzeňska, ovocnáři z Nebílov, Skočic, pekaři ze čtyř pekáren -- Rendl ze Sušice, Pištec z Kolína, Vokurka z Plzně a pekaři z Dobřan, pěstitelé hlívy z farmy Svatá Máří, kachny a vajíčka přiveze farma NELI. Čerstvé mléko si budou moci návštěvníci koupit z pojízdného mlékomatu farmy pana Boháčka, maso a uzeniny od mnoha uzenářů -- Angus meat ze Soběsuk, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Matějka z Letin a od Šnebergera z Klatov.

Zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY a pan Bubeníček z Úněšova, mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a ze Šťáhlav. Vajíčka od slepic chovaných ve venkovních výbězích, nabídne i pan Martínek z Osvračína a farma z Újezdu nade Mží. Hovězí maso v biokvalitě bude prodávat pan Uher farmář z Hostouně u Domažlic. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina roku 2010 představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Belina, Březí a z Horského statku Abertamy. Úplnou novinkou bude prodej přírodního hnojiva z farmy Milknatur z Líní. Jedná se vlastně o sušený kravský hnůj bez přídavku rašeliny. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje a Šumavy. Dokonce bude možné zakoupit i český česnek z Kuřimi a cibuli z Račetic. Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz