Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Exkurze do provozů zpracovávajících odpad mají smysl!

22.11.2010
PRAHA [Ekocentrum Koniklec]
Autor: Lucie Vančurová

V letošním školním roce nabízí exkurze do provozů na zpracování odpadu Ekocentrum Koniklec ve spolupráci s občanským sdružením Ekodomov do 8 pražských a 15 mimopražských provozů zpracování odpadu. Jednotlivá stanoviště nabízená Ekocentrem Koniklec navštívilo od počátku září do konce října 787 žáků z 10 pražských základních a středních škol.

Z pražských provozů je nejpopulárnější ZEVO - Zařízení na energetické zpracování odpadu (Spalovna Malešice), které navštívilo celkem 118 žáků. „Žáci se dozvěděli, kde končí odpad, který vyprodukují v domácnosti. Většina z nich vůbec netušila, co se s odpadem může dít“, zhodnotila přínos exkurze v Malešicích paní učitelka Hájkováze ZŠ Lyčkovo náměstí. Na závěr ještě dodává: „Snad dnešní exkurze povede i k jejich budoucímu ekologičtějšímu chování ve smyslu minimalizace produkce odpadu a jeho recyklace“.

Z mimopražských sklárna Nenačovice se 188 žáky a kořenová čistička odpadních vod v obci Mořina, kterou navštívilo 147 žáků. Velký zájem žáků i pedagogů vzbudila návštěva skládky odpadů Uhy. Kromě velkých strojů zaujala i odborná přednáška a mimo jiné i fotodokumentace výstavby skládky. Že vidět skládku na vlastní oči na děti opravdu zapůsobí, potvrzuje např. paní učitelka Peterová ze ZŠ Ružinovská: „Pro naše děti je výborné vidět, kolik odpadu vyprodukujeme. Exkurze je pro ně motivací k třídění odpadu“.

Jelikož na některé mimopražské provozy je omezený počet exkurzí, doporučujeme školám včasnou objednávku - zejména zmíněná skládka odpadů .A.S.A. - provozovna Uhy a kompostárna JENA Úholičky. Exkurze jsou financovány Hlavním městem Praha z prostředků EKOKOMu.

Více informací naleznete na: http://www.ekocentrumkoniklec.cz/exkurze-do-provozu-na-zpracovani-odpadu

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz